Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeBydgoska firma wybuduje nową halę sportową. Podpisano umowę na wykonanie inwestycji
12.08.2021 | 06:42

Bydgoska firma wybuduje nową halę sportową. Podpisano umowę na wykonanie inwestycji

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać nowa hala sportowa przy Zespole Szkół w Gronowie, którą wybuduje bydgoska firma Ebud Przemysłówka.

Fot. Materiały prasowe / wizualizacja

Bydgoska firma Ebud Przemysłówka wybuduje nową halę sportową przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Umowę na wykonanie inwestycji podpisano w toruńskim starostwie.

Nowa hala – jak informuje Starostwo Powiatowe w Toruniu – ma mieć niemal 2 700 metrów kwadratowych powierzchni. Powstanie ona przy ZS CKU w Gronowie – szkole, która ma długą tradycję kształcenia przyszłych rolników. – Dla mnie ten obiekt, który wyróżnia się swoją kubaturą, będzie ważnym elementem rozwoju sportu na terenie całego regionu kujawsko-pomorskiego – mówił podczas konferencji prasowej poseł Jan Krzysztof Ardanowski.

Cała inwestycja – jak wyliczał starosta toruński Marek Olszewski – będzie kosztować ponad 12,6 mln zł. – Za te środki powstanie duży, nowoczesny obiekt sportowy ze stałą widownią i wielofunkcyjnymi boiskami, z łącznikiem, który poprawi warunki funkcjonowania administracji szkolnej, pomieści siłownię i salę fitness. Hala będzie służyć uczniom i słuchaczom – mówił i precyzował, że w szkole jest ponad 600 uczniów i niemal 400 słuchaczy różnych form kształcenia zawodowego. O środki na tę inwestycję, samorząd aplikował też do władz centralnych. I tak – jak mówił dalej starosta – z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych udało się władzom lokalnym pozyskać niemal 3,5 mln zł i kolejne 3,7 mln zł z ministerialnego programu „Sportowa Polska 2021”. – Aplikujemy także o środki z budżetu samorządu województwa – zapowiedział Marek Olszewski i dodał, że pozostała część nakładów na tę inwestycję będzie pochodzić z budżetu powiatu toruńskiego.

Radości z inwestycji nie krył dyrektor szkoły w Gronowie. – Nowa hala da nam możliwość równoczesnego prowadzenia zajęć w czterech grupach. Mamy pomysł, aby ten obiekt wykorzystać na potrzeby kształcenia sprawności fizycznej naszych uczniów – tłumaczył Zbigniew Piotrowski.

Wykonawcą inwestycji jest bydgoska firma EBUD Przemysłówka, której pracownicy w najbliższych dniach wejdą na plac budowy. – Dołożymy wszelkich starań, aby hala powstała w wyznaczonym terminie, bez zbędnych terminów – zapowiedział członek zarządu EBUD Andrzej Bulera.

Od momentu podpisania umowy, nowa hala ma powstać w ciągu dwunastu miesięcy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści