Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 8km/h SSW
H 8 • L 7
6C
Pon
4C
Wt
1C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczGastronomiaBydgoska kawiarnia wyróżniona przez Vogue. Znalazła się wśród najlepszych w Polsce!
landschaft - st
03.09.2018 | 11:28

Bydgoska kawiarnia wyróżniona przez Vogue. Znalazła się wśród najlepszych w Polsce!

Na zdjęciu: Landschaft mieści się przy ul. Gimnazjalnej.

Fot. ST

Na stronie internetowej magazynu Vogue opublikowano listę pięciu wyjątkowych kawiarni, które polecają autorzy książki Coffee Spots Polska. Wśród wyróżnionych znalazł się bydgoski lokal.

Coffee Spots Polska to przewodnik po najlepszych kawiarniach w kraju, który ukazał się na początku września. Jego powstanie to rezultat projektu, w ramach którego Agnieszka Bukowska i Krzysztof Rzyman odwiedzili ponad 170 lokali w 33 miastach. W związku z premierą Vogue, patron medialny książki, opublikował listę pięciu opisanych w książce kawiarni, które zasługują na miano wyjątkowych. W tym gronie znalazł się bydgoski Landschaft.

Dziś to jedna z ikonicznych polskich kawiarni. Schody przypominają wejście do kamienicy na Manhattanie. W środku rządzi design lat 60-tych. Aż trudno uwierzyć, że wnętrze zmieniało się tutaj wiele razy. Od początku 2018 roku kawiarnia ma nowych właścicieli, ale klimat miejsca pozostał taki sam. Dbają o to Iga Kwitowska oraz Adrian Urbański, którzy dla Landschaftu wrócili z emigracji z Holandii – czytamy w opisie kawiarni.

Landschaft mieści się przy ul. Gimnazjalnej. Oprócz niego na liście lokali wyróżnionych przez Vogue znalazły się Piece of Cake z Poznania, Migawka z Raciborza, Las dolnysopotpółnoc z Sopotu i Dziarski Barista z Rzeszowa.


Powiązane treści