Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz ma nowe Kulturalne Marki Oświatowe. Wśród wyróżnionych projekty z Pałacu Młodzieży

Dodano: 25.09.2023 | 20:44

Na zdjęciu: Tytułem Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej wyróżniono m.in. AFF-Erę Filmowa - wydarzenie w Pałacu Młodzieży dotyczące edukacji filmowej młodzieży, którego koordynatorem jest dr Dominik Wierski.

Fot. Robert Sawicki/Urząd Miasta Bydgoszczy

Bydgoszcz ma nowe Kulturalne Marki Oświatowe. To szczególne wyróżnienie trafia do zespołów i grup artystycznych działających w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz. Tytuł przyznawany jest na trzy lata. Dyplomy i wyróżnienia wręczyły zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.

Przyznanie Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej (BKMO) jest szczególną formą wyróżnienia, wsparcia i promocji dla najlepszych projektów, przedsięwzięć i inicjatyw aktywizujących dzieci i młodzież do uczestnictwa w kulturze, które gwarantują określony poziom, jakość realizacji oraz dla zespołów i grup artystycznych promujących swym dorobkiem artystycznym Miasto i środowisko oświatowe. – Tytuł został stworzony z myślą o ponadregionalnych projektach, przedsięwzięciach i inicjatywach kulturalnych oraz zespołach i grupach artystycznych realizujących amatorską działalność kształtującą i rozwijającą zdolności i umiejętności artystyczne dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Bydgoszcz – podkreśla urząd miasta.

Tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej dla projektu, przedsięwzięcia i inicjatywy kulturalnej o zasięgu ponadregionalnym realizowanej przez placówkę oświatową prowadzoną przez Miasto Bydgoszcz uzyskały:

  • Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich „KLAPS” – VI Liceum Ogólnokształcące (p. Agnieszka Markowska, p. Oliwia Winiecka, p. Wiktor Jabłoński)
  • Ogólnopolski Konkurs Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży – Pałac Młodzieży (p. Dorota Tomaszewska)
  • AFF-Era Filmowa – Pałac Młodzieży (p. Dominik Wierski)
  • Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową SZLAGIER – Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 (p. Hanna Grześkowiak, p. Agnieszka Sikorska, p. Magdalena Mrozińska, p. Michał Maćkiewicz, p. Piotr Kieruj)

Tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej dla zespołów i grup artystycznych realizujących amatorską działalność kształtującą i rozwijającą zdolności i umiejętności artystyczne dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz przyznano natomiast:

  • Chórowi „PRIMO” – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi (prof. Monika Wilkiewicz)
  • Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych (p. Krzysztof Beszczyński, p. Piotr Stachura)
  • Jazz Big Band ’75 – Pałac Młodzieży (p. Piotr Dąbrowski)
  • Zespołowi Pieśni i Tańca „Płomienie” – Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 (p. Izabela Grochowska)
  • Formacji Tańca Nowoczesnego T.1 Dance – Company – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 (p. Renata Prugar)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments