Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska policja zatrzymała kibiców. Za odpalenie rac

Dodano: 27.09.2016 | 06:31

Na meczu obecny był także prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Na zdjęciu: Ponad 20 kibiców Bałtyku przyjechało do Bydgoszczy.

Fot. ST

Dwóch kibiców Bałtyku Gdynia zakończyło wizytę w Bydgoszczy pobytem w policyjnym komisariacie. Był to skutek odpalenia rac na meczu Chemika Bydgoszcz.

W sobotę w meczu 8. kolejki III ligi piłkarze Chemika przegrali na własnym boisku z Bałtykiem Gdynia 0:1. W I połowie na meczu obecny był m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Pochodzący z Bydgoszczy były piłkarz m.in. Widzewa Łódź i Juventusu Turyn rozdał autografy najmłodszym sympatykom bydgoskiego klubu i pozował do zdjęć z nimi.

CZYTAJ TAKŻE: Pechowa porażka Chemika. Przegrał z Bałtykiem

Na trybunie przeznaczonej dla gości zjawiło się nieco ponad 20 kibiców Bałtyku Gdynia. W II połowie odpalili oni race, co szybko skutkowało wejściem do sektora będących przez cały mecz w pobliżu funkcjonariuszy policji. – Dwóch sprawców zostało zatrzymanych i doprowadzonych do komisariatu na Wyżynach. Tam usłyszeli zarzuty dotyczące zakłócenia porządku publicznego i złamania przepisów uchwalonych przez radę miasta w sprawie zakazu używania fajerwerków, petard i innych środków pirotechnicznych – mówi st.asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Policjanci skierowali już wniosek do sądu o ukaranie zatrzymanych.

Sebastian Torzewski