Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoska Szkoła Wyższa pomaga służbie zdrowia. Uczelnia rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych
bsw, przylbice - nadesłane
14.04.2020 | 15:03

Bydgoska Szkoła Wyższa pomaga służbie zdrowia. Uczelnia rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych

Na zdjęciu: Wyprodukowane w BSW przyłbice ochronne prezentują doc. dr inż. Piotr Bojar, obok dr inż. Radosław Skocki.

Fot. mat. prasowe

Po ufundowaniu respiratorów Bydgoska Szkoła Wyższa nie przestaje pomagać służbie zdrowia. Tym razem do aktywnej walki z koronawirusem zaangażowali się studenci kierunków technicznych.

Bydgoska Szkoła Wyższa rozpoczęła produkcje przyłbic ochronnych. Pod kierownictwem doc. dr. inż. Piotra Bojara – dziekana kierunku „zarządzanie i inżynieria produkcji” i dr. inż. Radosława Skockiego wdrożono i rozpoczęto produkcję przyłbic ochronnych. Proces produkcyjny realizowany jest na pięciu najnowszej generacji uczelnianych drukarkach 3D. Pierwsza partia przyłbic zostanie nieodpłatnie przekazana Wojewódzkiemu Szpitalowi Obserwacyjno-Zakaźnemu w Bydgoszczy.

Wcześniej założyciele Bydgoskiej Szkoły Wyższej ufundowali dwa respiratory SV-300 z ramieniem układu pacjenta, płucem testowym, o łącznej wartości 125 tys. zł, które z chwilą dostawy zostaną przekazane na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza i 10 Klinicznego Szpitala Wojskowego z Polikliniką w Bydgoszczy.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ACR Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ACR
Gość
ACR

Wszystko pięknie, tylko nie służba zdrowia, a Ochrona Zdrowia lub System Opieki Zdrowotnej. Od 1999 roku nie istnieje w Polsce służba zdrowia. Jest to błędna nazwa.
To tak jakbym Policję nazywał Milicją, czego póki co nie słyszałem i nie widziałem w mediach…

Powiązane treści