Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska Szkoła Wyższa pomaga służbie zdrowia. Uczelnia rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych

Dodano: 14.04.2020 | 15:03

Na zdjęciu: Wyprodukowane w BSW przyłbice ochronne prezentują doc. dr inż. Piotr Bojar, obok dr inż. Radosław Skocki.

Fot. mat. prasowe

Po ufundowaniu respiratorów Bydgoska Szkoła Wyższa nie przestaje pomagać służbie zdrowia. Tym razem do aktywnej walki z koronawirusem zaangażowali się studenci kierunków technicznych.

Bydgoska Szkoła Wyższa rozpoczęła produkcje przyłbic ochronnych. Pod kierownictwem doc. dr. inż. Piotra Bojara – dziekana kierunku „zarządzanie i inżynieria produkcji” i dr. inż. Radosława Skockiego wdrożono i rozpoczęto produkcję przyłbic ochronnych. Proces produkcyjny realizowany jest na pięciu najnowszej generacji uczelnianych drukarkach 3D. Pierwsza partia przyłbic zostanie nieodpłatnie przekazana Wojewódzkiemu Szpitalowi Obserwacyjno-Zakaźnemu w Bydgoszczy.

Wcześniej założyciele Bydgoskiej Szkoły Wyższej ufundowali dwa respiratory SV-300 z ramieniem układu pacjenta, płucem testowym, o łącznej wartości 125 tys. zł, które z chwilą dostawy zostaną przekazane na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza i 10 Klinicznego Szpitala Wojskowego z Polikliniką w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ACR
ACR
3 lat temu

Wszystko pięknie, tylko nie służba zdrowia, a Ochrona Zdrowia lub System Opieki Zdrowotnej. Od 1999 roku nie istnieje w Polsce służba zdrowia. Jest to błędna nazwa.
To tak jakbym Policję nazywał Milicją, czego póki co nie słyszałem i nie widziałem w mediach…