Bydgoszcz
20C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 20 • L 20
17C
Czw
14C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaBydgoska turystyka przedmiotem dyskusji. Stale się rozwija
promofestival
14.10.2015 | 14:19

Bydgoska turystyka przedmiotem dyskusji. Stale się rozwija

W piątek odbył się Bydgoszcz PromoFestival.

Na zdjęciu: W piątek odbył się Bydgoszcz PromoFestival.

Fot. materiały ByLOT

Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna zorganizowała w minionym tygodniu konferencję na temat rozwoju turystyki w mieście nad Brdą. Jak przyznają działacze stowarzyszenia, gospodarka turystyczna w Bydgoszczy stale się rozwija.

Podczas piątkowej imprezy odbywały się wykłady oraz warsztaty, podczas których dyskutowano na temat obecnej i przyszłej roli turystyki w Bydgoszczy. – Impreza przebiegła zgodnie z planem. Było kilkadziesiąt osób, ale należy pamiętać, że w tym samym czasie odbywał się w Myślęcinku Światowy Dzień Turystyki – mówi Piotr Weckwerth, jeden z organizatorów imprezy.

ByLOT jest organizacją zajmującą się kreowaniem i upowszechnianiem wizerunku Bydgoszczy oraz okolicznych obszarów. Jak przyznaje Weckwerth, kondycja miejskiej gospodarki turystycznej jest coraz lepsza. – Miasto zmierza w dobrym kierunku. Przede wszystkim staramy się współpracować – my, inne organizacje, przedsiębiorcy oraz władze samorządowe – mówi członek organizacji. Podczas piątkowego Bydgoszcz PromoFestival obecna była zastępca prezydenta, Iwona Waszkiewiecz.

Co należy poprawić w bydgoskiej turystyce? Zdaniem Weckwertha głównym problemem nadal jest podział kompetencji, gdyż podobne działania prowadzą ByLOT, Bydgoskie Centrum Informacji i wydział promocji miasta. – Bylibyśmy dużo efektywniejsi, gdyby dokonano podziału kompetencji. Każdy zajmowałby się wtedy innym działem turystyki – tłumaczy Weckwerth.

Najbliższe imprezy ByLOT zorganizuje w związku ze Świętem Niepodległości. 10 listopada w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert Freedom, w czasie którego wystąpią Karen Edwards, Eljazz Big Band oraz Chór Akademicki UKW. Można już nabywać bilety na to wydarzenie w cenie 35 zł. Dzień później stowarzyszenie przygotuje obchody w centrum miasta. Na Starym Rynku oraz ul. Długiej nie zabraknie orkiestry dętej, pieśni patriotycznych, ułanów na koniach i bryczek.

Powiązane treści