Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoska uczelnia pozbywa się budynku. To drugie podejście do jego sprzedaży
13.06.2018 | 10:44

Bydgoska uczelnia pozbywa się budynku. To drugie podejście do jego sprzedaży

To już drugie podejście uniwersytetu do sprzedaży tego obiektu.

Na zdjęciu: Do 2014 roku w budynku przy ul. Przemysłowej zajęcia mieli studenci z Instytutu Nauk Politycznych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego już po raz drugi próbuje pozbyć się budynku przy ulicy Przemysłowej. Uczelnia rozpisała drugi przetarg.

Pierwszy z nich zakończył się fiaskiem. Według jednego z pomysłów, pierwotnie w budynku miało powstać centrum miejskiego monitoringu, ale ten plan bardzo szybko upadł. Zainteresowani zakupem mogą do 20 lipca składać oferty.

– Bardzo trudno jest jednak sprzedać nam ten budynek, czy też podzielić go na mniejsze części – tłumaczy Sławomir Łaniecki, rzecznik prasowy uniwersytetu. Jak się dowiedzieliśmy, cena wywoławcza za budynek przekracza 5,7 milionów złotych. UKW za wszelką cenę chce tego obiektu się pozbyć. Dlaczego?

– Dla nas ten obiekt jest zbędny, po drugie – jest oddalony od centrum miasta i głównego kampusu uczelni, a także technicznie odstaje już od tego, co jest nam potrzebne – mówi Łaniecki i dodaje, że uniwersytet planuje rozbudowę tych budynków, które są w centrum. Do 2014 roku, przy ul. Przemysłowej zajęcia mieli studenci z Instytutu Nauk Politycznych, którzy teraz mają je w budynku przy ul. Poniatowskiego.

Powodzeniem zakończyła się za to sprzedaż budynku przy ul. Mińskiej, gdzie mieściła się siedziba wydziału geografii. Jak się dowiedzieliśmy, obiekt został sprzedany za blisko 4,67 mln zł a jego nabywcą został Moderator. – Pieniądze ze sprzedaży tego budynku zamierzamy wykorzystać w remont budynku przy ul. Staffa oraz dawnej biblioteki przy Chodkiewicza – kończy rzecznik prasowy UKW.


Powiązane treści