Bydgoszcz
-5C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -5 • L -6
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoska Wigilia [ZDJĘCIA]
Wigilia Bydgoska 2017_SG (21)
21.12.2017 | 20:35

Bydgoska Wigilia [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Bydgoska wigilia.

Fot. Stanisław Gazda

Prawie 3 tysiące porcji ryby, 2,5 tysiąca porcji pierogów (ulepiono ich prawie pół tony!), tyle samo porcji kapusty z grochem i grzybami, żurku, ptysi i jabłek – to coś dla ciała. Ale było też coś dla ducha: słowa Ewangelii, pociechy, nadziei oraz najlepsze życzenia. Taka była Bydgoska Wigilia 2017 roku.

Wigilijną strawę przygotowała Caritas Diecezji Bydgoskiej wespół z miastem Bydgoszcz, 1 Brygadą Logistyczną przy wsparciu firmy Gran, restauracji Katarynka, Karramba, Weranda oraz Karczma Młyńska.

Wieczerzę na Starym Rynku poprzedził koncert kolęd w wykonaniu chóru z VI LO, po którym zebranych powitał wicedyrektor Caritas Polska ksiądz Marek Dec. Jemu też przypadło w udziale przeczytanie fragmentu Ewangelii. Biskup Diecezji Bydgoskiej Jan Tyrawa powiedział, że narodzenie Jezusa w betlejemskiej stajence nie było przypadkowe – w ten sposób, chciał nam pokazać, że przychodzi do każdego człowieka, z każdym chce się zjednoczyć i każdemu pomóc. Także z tymi, którzy przeżywają głód, odczuwają zimno, osamotnienie, chorobę czy cierpienie – aby tchnąć w nich nową nadzieję życia, niezależnie od tego, w jakich warunkach przyszło im żyć tu i teraz.

Życzę wszystkim, abyśmy przeżywali te nadchodzące święta, pamiętając, że nie jesteśmy sami, że jest Ktoś, kto o nas pamięta i nigdy nie zapomni… – dodał biskup bydgoski.

Zwracając się do zebranych prezydent Rafał Bruski powiedział, że święta, to wspaniały moment, żeby zastanowić się nad sobą, nad relacjami z innymi osobami, żeby pomyśleć jak zburzyć mury, które nas dzielą i jak budować mosty, które pozwolą nam się ze sobą połączyć, spotykać, rozmawiać, szukać wspólnoty.

Wszystkim bydgoszczanom chciałbym życzyć, aby ten czas świąt wykorzystany został na znalezienie czasu dla siebie i dla innych, żeby wspólnie budować lepsze życie, lepszy kraj i przyszłość dla naszych dzieci – zakończył swoje wystąpienie gospodarz miasta.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Lech Zagłoba-Zygler złożył życzenia jak najbardziej radosnych, rodzinnych, ciepłych, nastrojowych, nostalgicznych świąt – by stały się one okazją do miłego spędzenia świątecznych dni w rodzinnym gronie, w spokoju i zadumie nad mijającym rokiem i wszystkim, co nas dotyczy.

Dzielenie się opłatkiem było okazją do wzajemnego składania sobie życzeń i wybaczenia sobie, tego, co było złe. Wigilijnej wieczerzy towarzyszył śpiew kolęd.


Powiązane treści