Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

XII Bydgoski Festiwal Nauki już w przyszłym tygodniu. Ruszają zapisy!

Dodano: 11.10.2022 | 10:34

Na zdjęciu: Tegoroczny festiwal powraca do swojej stacjonarnej formy.

Fot. archiwum /LG

W dniach 20-22 października odbędzie się tegoroczny Bydgoski Festiwal Nauki. Tym razem wydarzenie odbędzie się w trybie stacjonarnym, a zapisy na bezpłatne zajęcia ruszają już w tę środę, 12 października do godz. 12:00. 

Bydgoski Festiwal Nauki  jest wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez pięć bydgoskich Uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą. Festiwal wpisał się już trwale w kalendarium wydarzeń Bydgoszczy i regionu i nieustannie cieszy się on ogromnym zainteresowaniem odbiorców.

Najważniejszym celem BFNu jest popularyzacja nauki i jej osiągnięć, interakcja oraz zdobywanie wiedzy poprzez zabawę i doświadczenie. Należy podkreślić, że Festiwal Nauki to nie tylko propozycje dla dzieci. Jego oferta tworzona jest z myślą o odbiorcach w różnym wieku, dlatego też organizatorzy dbają o ty, by program Festiwalu był różnorodny i opierał się na projektach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach (wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty, spotkania autorskie itp.).

XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki została zaplanowana od 20 do 22 października. Jesienna odsłona popularnonaukowego wydarzenia niesie za sobą kilka nowości. Po pierwsze, termin. Festiwal w latach poprzednich odbywał się wiosną (poza ubiegłoroczną wersją wirtualną). Po drugie, partnerem strategicznym Festiwalu została bydgoska instytucja kultury – Park Kultury, znany bydgoszczanom jako Młyny Rothera.

Wreszcie po trzecie, tradycyjny Piknik Naukowo-Rodzinny organizowany wcześniej na Wyspie Młyńskiej został – w związku z jesienną aurą – zmieniony na Naukową Przestrzeń w odrestaurowanych wnętrzach Młynów Rothera.

20 i 21 października – Kampusy Uczelni

Podczas dwóch pierwszych dni Festiwalu naukowcy z pięciu uczelni zaproszą uczestników do sal wykładowych, laboratoriów, by pokazać zdobycze nauki i udowodnić, że edukacja nie musi być nudna. W związku z tym, że zajęcia festiwalowe cieczą się ogromnym zainteresowanie to wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc (zapisy od 12 października poprzez stronę BFNu).

22 października – Naukowa Przestrzeń w Młynach Rothera

Naukowa Przestrzeń w Młynach Rothera będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych (bez potrzeby wcześniejszych zapisów) w godz. 12.00-20.00. Została ona podzielona na trzy strefy:

  •  strefa Expo – efektowne stoiska naukowe
  • strefa Małego Naukowca – gry, warsztaty, wybuchowe eksperymenty to przestrzeń dedukowana młodszym i najmłodszym
  • strefa Exposé – miejsce, w którym zaplanowano prelekcje, spotkania, wykłady dla dorosłych

Nie zabraknie także sceny z widowiskowymi pokazami.

Szczegóły i zapisy na zajęcia realizowane w kampusach uczelni dostępne na: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl

XII Bydgoski Festiwal Nauki już w przyszłym tygodniu. Ruszają zapisy!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments