Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski Festiwal Nauki już wkrótce!

Dodano: 10.10.2023 | 16:31

Na zdjęciu: W tym roku festiwal potrwa trzy dni.

Fot. mat. organizatora

W przyszłym tygodniu odbędzie się 13. edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie popularyzujące zdobywanie wiedzy poprzez zabawę i doświadczenie potrwa trzy dni. 

Bydgoski Festiwal Nauki jest wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez pięć bydgoskich Uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą. Festiwal wpisał się już trwale w kalendarium wydarzeń Bydgoszczy i regionu i nieustannie cieszy się on ogromnym zainteresowaniem odbiorców.

Oferta programowa wydarzenia jest tworzona w oparciu o następujące zagadnienia: przeszłość i przyszłość, zdrowie i medycyna, kultura, nowe technologie, społeczeństwo, polityka, środowisko, prawo i ekonomia, miasto, porozmawiamy także o innych ważnych sprawach. – Program Festiwalu tworzymy z myślą zarówno o dzieciach, jak i osobach dorosłych – mówią organizatorzy.

W tym roku z festiwalowych atrakcji będzie można skorzystać zarówno na poszczególnych uczelniach organizujących wydarzenie, jak i w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera.

Piątek, 20 października (Lab Day) to dzień dedykowany wszystkim tym, którzy pragną zajrzeć do zazwyczaj mało dostępnych zakamarków uczelnianych laboratoriów. W pracowniach naukowych odbywać się będą liczne warsztaty, doświadczenia, symulacje, pokazy eksperymentalne. Naukowcy przybliżą fascynujący świat nauki i otworzą drzwi swoich pracowni. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pracowniach naukowych na wszystkie zajęcia warsztatowe (wykłady mają charakter otwarty) obowiązywać będą zapisy.

Weekend pełen naukowych atrakcji (Science Week) został zaplanowany w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. W ciągu dwóch dni – młodsi i starsi – miłośnicy nauki będą mogli wziąć udział w licznych wykładach, warsztatach, prelekcjach, pokazach, grach edukacyjnych, debacie oraz odwiedzą stoiska przygotowane przez organizatorów i partnerów Festiwalu. Udział we wszystkich aktywnościach będzie bezpłatny. Ze względu na warsztatowy charakter części zajęć wymagane będą wcześniejsze zapisy poprzez stronę internetową Festiwalu.

Pełna oferta wydarzeń i harmonogram zajęć pojawią się już w ten czwartek, 12 października w godzinach popołudniowych, a możliwość rezerwacji miejsc rozpocznie się dzień później, 13 października o godz. 13:00. Rezerwacja będzie obowiązywać tylko na zajęcia/warsztaty/laboratoria 20 października oraz na część warsztatów, które odbędą się 21 i 22 października w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej: festiwalnauki.bydgoszcz.pl oraz profili w mediach społecznościowych (FB, Instagram).

Bydgoski Festiwal Nauki już wkrótce!

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments