Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
14C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoski handlarz narkotyków aresztowany. Miał towar za kilkadziesiąt tysięcy złotych
13.03.2019 | 09:04

Bydgoski handlarz narkotyków aresztowany. Miał towar za kilkadziesiąt tysięcy złotych

Na zdjęciu: Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzanie do obrotu narkotyków.

Fot. archiwum

Policjanci kujawsko-pomorskiego CBŚP w ostatnim czasie przeprowadzili dwie akcje wymierzone w przestępczość narkotykową. Zlikwidowali drugie w Polsce laboratorium, w którym produkowano ojej konopny oraz dodatkowo przejęli m.in. 5 kg amfetaminy.

W styczniu funkcjonariusze uzyskali informacje, że w jednym z domów w powiecie tureckim mogą być produkowane narkotyki. Policjanci przeszukali posesję i w jednym z budynków gospodarczych odkryli profesjonalną i kompletną linię produkcyjną z urządzeniami do ekstrakcji oleju konopnego. Według śledczych nielegalny proceder mógł działać od połowy zeszłego roku, a wytworzona substancja była sprzedawana jako medyczna marihuana. W rzeczywistości wytwarzano produkt zawierający w swoim składzie, kanabinole CBD, delta-9 THC, gdzie zawartość delta-9 THC oraz kwasu karboksylowego była powyżej dopuszczalnej prawem granicy 0,2%.

Policjanci zatrzymali wówczas trzy osoby – 30-letniego mężczyznę, który był prawdopodobnym organizatorem przestępczości oraz 50-letnią kobietę i jej 37-letniego partnera. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ok. 10 kg suszu roślinnego, pył konopny i nasiona konopi wykorzystywane do uprawy roślin oraz gotowy produkt w postaci oleju konopnego. Zabezpieczony materiał dowodowy jest obecnie analizowany. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania i nabywania przyrządów do ich produkcji. Sąd Rejonowy w Turku wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Do kolejnych działań w tej sprawie doszło w połowie lutego. Wówczas policjanci zatrzymali 30-letniego bydgoszczanina. W jego posesji na terenie miasta zabezpieczyli blisko 5 kilogramów amfetaminy oraz kokainę i marihuanę. Znaleźli też liczne przedmioty służące do produkcji amfetaminy. Według wstępnych szacunków, czarnorynkowa wartość znalezionych narkotyków to 72 tysiące złotych. Dodatkowo, na poczet ewentualnej kary funkcjonariusze zabezpieczyli 50 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Południe, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków a także wprowadzania ich do obrotu. Decyzją Sądu Rejonowego w Bydgoszczy został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści