Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023. Znamy termin

Dodano: 05.07.2023 | 09:38

Na zdjęciu: Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023 odbędzie się jak zwykle w listopadzie i grudniu.

Fot. Szymon Makowski

Mimo że za oknami letnia aura, ratusz zaczyna przygotowania do Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego 2023. Wiemy, kiedy odbędzie się to niezwykłe świąteczne wydarzenie.

Ubiegłoroczny Bydgoski Jarmark Świąteczny okazał się – podobnie jak poprzednie edycje – wielkim hitem. Mieszkańcy i turyści tłumnie odwiedzali ulicę Mostową, plac Teatralny i Stary Rynek. – Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w tym roku. Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023 również odbędzie się na moście Staromiejskim, placu Teatralnym oraz Starym Rynku – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Ratusz ujawnia, kiedy odbędzie się Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023. – Tegoroczny jarmark planujemy w dniach 18 listopada – 22 grudnia – przekazuje magistrat. I już teraz zaprasza wystawców, którzy chcą wzbogacić tegoroczny jarmark swoją ofertą.

Jak co roku, zależy nam na jakości i atrakcyjności oferty, dlatego już dziś zapraszamy wystawców gastronomicznych oraz kupców, którzy mogą zaoferować ozdoby świąteczne, m.in. bombki, stroiki, lampiony, lampki oraz świąteczne rękodzieło. Ponadto czekamy na oferty sprzedaży świątecznych kulinarnych specjałów oraz smakołyków – czytamy w komunikacie prasowym urzędu. Przedsiębiorcy mogą się zgłaszać do 22 września.

Bydgoski Jarmark Świąteczny 2023. Ile zapłacą wystawcy?

Opłata za uczestnictwo w Bydgoskim Jarmarku Świątecznym składa się z opłaty eksploatacyjnej z tytułu najmu stoiska i zróżnicowanej kwoty zależnej od rodzaju towaru wskazanego przez wystawcę w karcie zgłoszenia (jest ona dostępna na oficjalnej stronie urzędu miasta www.bydgoszcz.pl). Ile wynoszą opłaty?

a) 1700 zł netto – rękodzieło, ozdoby świąteczne
b) 2300 zł netto – artykuły spożywcze
c) 2850 zł netto – gastronomia (bez sprzedaży alkoholu)
d) 3450 zł netto – gastronomia ze sprzedażą alkoholu
e) 4000 zł netto – sprzedaż alkoholu.

Ceny nie zawierają kosztów energii elektrycznej. Kaucja zwrotna za wynajem wynosi 1000 złotych.

Chętnych do sprzedaży towaru w czasie jarmarku prosimy o przesłanie karty na adres e-mail jarmark@um.bydgoszcz.pl – przekazuje urząd miasta. Szczegółowe informacje, w tym koszt udziału w Bydgoskim Jarmarku Świątecznym, znajdują się w regulaminie.

Po przesłaniu zgłoszenia nie będzie możliwości zmiany asortymentu. Jednocześnie w trosce o jakość i atrakcyjność proponowanej oferty, Miasto zastrzega sobie autonomię w doborze wystawców. Miasto jako organizator Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego zastrzega sobie autonomię w doborze wystawców. W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą – tel. 585 84 46 lub 585 80 53 lub tel. 585 88 83 – dodaje UMB.

Mostowa bez aut nie tylko podczas jarmarku

Podczas Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego ulica Mostowa – na której znajdują się stoiska wystawców – była zamykana dla ruchu aut. Przypomnijmy, że od kilku dni ulica jest całkowicie zamknięta dla ruchu przelotowego – wyjątek stanowią przejazdy pojazdów uprzywilejowanych i służb miejskich. Dla kierowców dostępny jest jedynie odcinek parkingu przy placu Teatralnym.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Most Staromiejski bez samochodów. Duże zmiany w ruchu na Starym Mieście [ZDJĘCIA]


Przy wprowadzeniu zmian Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej tłumaczył, że zamknięcie ruchu na moście Staromiejskim było inspirowane m.in. jarmarkiem świątecznym. – Zależy nam, by była to strefa przede wszystkim dla pieszych, rowerzystów, a sam most pozwalał na organizowanie jeszcze częściej różnych wydarzeń, jak na przykład Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy oraz rozszerzać ofertę innych imprez odbywających się w tej części miasta – tłumaczą drogowcy.

Pomysł ograniczenia ruchu na ulicy Mostowej krążył wśród bydgoskiej opinii publicznej już od kilkunastu lat. – Przez miesiąc Mostowa jest wyłączona z ruchu i nikomu nie wadzi. Wręcz przeciwnie – przyciąga tłumy mieszkańców. Nawet weekendowe zagospodarowanie tej ulicy na coś w rodzaju Frymarku byłoby fajną sprawą – przekonywał podczas grudniowej sesji rady miasta radny PiS Paweł Bokiej. Jego głos wpisywał się w postulaty m.in. Bydgoskiego Ruchu Miejskiego.

Czytaj więcej: Wszystkie potrzebne informacje o Bydgoskim Jarmarku Świątecznym 2023

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments