Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski Jarmark Świąteczny. Pierwsze atrakcje już w centrum miasta!

Dodano: 07.11.2022 | 20:48

Na zdjęciu: Na placu Teatralnym pojawi się wesołe miasteczko.

Fot. Bydgoski Jarmark Świąteczny

W poniedziałek rozpoczęło się ustawianie atrakcji Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego.

Na Starym Rynku stoi już piramida, na Mostowej pojawiły się pierwsze domki, a na placu Teatralnym rozpoczął się montaż zimowego miasteczka.

Bydgoski Jarmark Świąteczny potrwa od 19 listopada do 22 grudnia.  W specjalnie wystawionych budkach nie zabraknie pierogów, tradycyjnych dań polskiej kuchni, gorących napojów i pamiątek oraz świątecznych ozdób.

W tym roku – podobnie jak dwanaście miesięcy temu – główną atrakcją wesołego miasteczka będzie koło młyńskie, które pozwoli bydgoszczanom i turystom podziwiać miasto z góry. W pobliżu pojawią się też karuzela świąteczna, kolejka dla dzieci i labirynt luster. Wstęp na te atrakcje będzie biletowany. Wesołe miasteczko będzie dostępne do 26 grudnia (poza Wigilią).

Na terenie Bydgoszczy będzie tej zimy mniej iluminacji z uwagi na sytuację finansową samorządów oraz wysokie ceny energii i usług. Nowym akcentem tegorocznych świąt będą za to ozdoby na choince na Starym Rynku, która pojawi się 18 listopada, czyli dzień przed inauguracją jarmarku.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel kraju IV świata
obywatel kraju IV świata
1 rok temu

Widać jak dobrym gospodarzem jest Bruski. Tu na wielotygodniowym jarmarku, gdzie godzina pracy przeciętnego mieszkańca warta jest trzy pierogi, wyda miliony na pierdołki i świecidełka, a później zaoszczędzi na komunikacji publicznej i oświetleniu ulic.