Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 11
11C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoski Klaster Przemysłowy w gronie najlepszych klastrów w Polsce!
bydgoski klaster przemysłowy
19.09.2019 | 14:32

Bydgoski Klaster Przemysłowy w gronie najlepszych klastrów w Polsce!

Na zdjęciu: Oficjalne wręczenie odnowienia statusu Krajowego Klastra Kluczowego dla Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

Fot. mat. prasowe

Bydgoski Klaster Przemysłowy (BKP) odnowił na kolejne 3 lata Status Krajowego Klastra Kluczowego przyznawany przez Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.

Bydgoski Klaster Przemysłowy istnieje od 2006 roku i skupia firmy z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych. W jego skład wchodzi też szereg instytucji okołobiznesowych – uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, urzędy, stowarzyszenia przedsiębiorców i instytucje finansowe. Działalność Klastra ma na celu integrację środowiska przetwórców i narzędziowców, reprezentację ich interesów na zewnątrz, jak również stworzenie sieci powiązań biznesowych ułatwiających funkcjonowanie firm, dostęp do kadr, rozwój technologiczny i zwiększenie innowacyjności produkcji.

Zobacz również:

Wywiad z Katarzyną Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego

Przedsiębiorstwa zrzeszone w Klastrze oferują wysokiej jakości formy wtryskowe i inne narzędzia do przetwórstwa, jak również zajmują się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych dla szeregu branż, m.in. AGD, spożywczej, medycznej, farmaceutycznej, samochodowej, kosmetycznej i opakowaniowej.

W ostatnich dniach Bydgoski Klaster Przemysłowy odnowił status Krajowego Klastra Kluczowego. Tym mianem określa się podmioty o istotnym i strategicznym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. BKP jest jednym z 15 Krajowych Klastrów Kluczowych w Polsce i jedynym w branży produkcji narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych.

– System wyboru Krajowych Klastrów Kluczowych (KKK) składa się z oceny sześciu obszarów funkcjonowania klastrów: zasoby ludzkie i organizacyjne, zasoby infrastrukturalne i finansowe, potencjał gospodarczy klastra, tworzenie i transfer wiedzy, działania na rzecz polityk publicznych, orientacja na klienta. Wskazane obszary są niejako narzędziem oceny rozwoju klastra, jak również wskazują kierunek rozwoju polityki klastrowej kraju i priorytety naszego resortu – informuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Resort podkreśla też, że klastry określane są mianem katalizatora procesów innowacyjnych.

Oficjalna ceremonia wręczenia statusu Kluczowego Klastra Krajowego odbyła się podczas Szczytu Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej w Polsce i V Kongresu Klastrów Polskich, który odbył się 10 września w Warszawie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści