Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski lekarz doceniony. Prof. Tomasz Drewa prezesem Polskiego Towarzystwa Urologicznego

Dodano: 26.09.2022 | 12:30

Na zdjęciu: Prof. Tomasz Drewa - kierownik klinki urologicznej szpitala Jurasza - został prezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Fot. Szpital Jurasza

Prof. Tomasz Drewa – kierownik klinki urologicznej szpitala Jurasza – został prezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Profesor Tomasz Drewa uzyskał dyplom lekarza w 1996 roku na Akademii Medycznej w Gdańsku. Początkowo pracował w szpitalu Biziela, a później m.in. w Centrum Onkologii w Kielcach i Bydgoszczy czy Szpitalu Miejskim w Toruniu. Od 2015 jest kierownikiem Katedry Urologii i Andrologii Collegium Medicum, w której skład wchodzi Klinika Urologii Ogólnej i Onkologicznej szpitala Jurasza.

Prof. Tomasz Drewa – życiorys

W 2010 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu nadał mu stopień doktora habilitowanego w dziedzinie urologii, a rok później stanowisko profesora. W 2013 roku Drewa otrzymał z rąk Prezydenta RP tytuł profesora medycyny w dziedzinie urologii, a w 2016 roku – stanowisko profesora zwyczajnego UMK.

Tomasz Drewa to doświadczony chirurg laparoskopowy i pionier chirurgii robotycznej w Polsce. Pierwsze operacje laparoskopowe przeprowadził w 2004 roku i od tego czasu zajął się chirurgią endoskopową. W 2011 roku, w bydgoskim Centrum Onkologii przeprowadził pierwszą w regionie operację laparoskopowej cystektomii radykalnej – to największy zabieg onkologiczny w urologii. W 2016 prof. Tomasz Drewa wprowadza zabiegi robotyczne do praktyki klinicznej i wykonuje pierwszą w Polsce radykalną cystektomię robotyczną. Do dziś zabiegów tych wykonał już kilka tysięcy.

Doświadczenie i innowacje stosowane przez bydgoskiego lekarza zostało docenione przez jego kolegów po fachu. 21 września 2022 roku (podczas ostatniego dnia 52. Kongresu Naukowego) Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Towarzystwa Urologicznego dokonało wyboru swoich władz na kadencję 2022 – 2026. – Miło nam poinformować, że prezesem Zarządu Głównego PTU został profesor Tomasz Drewa. Serdecznie gratulujemy – przekazał szpital Jurasza.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Fuzja szpitali Jurasza i Biziela. PiS i Lewica chcą pokrzyżować plany rektora UMK. Dlaczego reszta opozycji głosowała przeciw?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments