Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoski Nitro-Chem otwiera się na kolejne rynki. Jego produkty trafiły już do Azji, USA, a niebawem także do RPA
01.06.2020 | 20:47

Bydgoski Nitro-Chem otwiera się na kolejne rynki. Jego produkty trafiły już do Azji, USA, a niebawem także do RPA

Na zdjęciu: Transport trotylu wyprodukowanego przez Nitro-Chem do klienta w Arabii Saudyjskiej.

Fot. mat. Nitro-Chem S.A.

Na nowych zagranicznych rynkach debiutują bydgoskie Zakłady Chemiczne NITRO-CHEM S.A.

– Rok 2020 jest okresem wzmożonej ekspansji zagranicznej i poszukiwania nowych klientów z sektora cywilnego oraz wojskowego – mówi prezes zakładów Krzysztof Kozłowski. Tylko w ostatnich tygodniach, produkty bydgoskiej spółki zadebiutowały na nowych rynkach.

Spółka pochwaliła się, że tylko w ostatnich tygodniach jej produkty zadebiutowały na nowych rynkach i wyliczała: polski trotyl po raz pierwszy przekazano do Arabii Saudyjskiej, do odbiorcy azjatyckiego trafiła partia heksogenu. – Na transport w najbliższym czasie czeka Oktogen dla Republiki Południowej Afryki – słyszymy. To nie koniec, bo zamówienia na produkty w Nitro-Chemie złożyli klienci z Portugalii i Wysp Owczych, a zainteresowani są kolejni partnerzy z takich krajów jak Egipt czy Indie. – Konsekwentnie realizujemy przyjętą przez nas strategię budowy silnej firmy o międzynarodowym zasięgu i uznaniu – dodaje Kozłowski.

Bydgoski producent umacnia się na pozycji eksportowego lidera polskiej zbrojeniówki. – Powstające w Bydgoszczy materiały wybuchowe to jeden z hitów eksportowych Polskiej Grupy Zbrojeniowej – chwalą się przedstawiciele zakładu i precyzują, że produkty trafiają nie tylko do klientów europejskich, a także do Azji i Stanów Zjednoczonych. Należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej NITRO-CHEM jest największym producentem trotylu w Europie oraz krajowym liderem w zakresie eksportu broni i materiałów wybuchowych. Firma zaopatruje również polską armię w pociski artyleryjskie, czołgowe, moździerzowe, ładunki trotylowe czy miny przeciwpancerne.

Dokładamy starań, aby pomimo pandemii zachować ciągłość oraz terminowość dostaw dla naszych dotychczasowych i nowych partnerów – kończy Krzysztof Kozłowski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kain
Kain
1 rok temu

Czy można być dumnym z produkcji materiałów zabijających ludzi 😢 ?

Powiązane treści