Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski Palnik i tucholski Ognik to najlepsze psy służbowe w kujawsko-pomorskiej policji

Dodano: 02.06.2024 | 16:09

Na zdjęciu: Palnik, Ognik i Jasyr wraz ze swoimi przewodnikami. Dwa pierwsze będą reprezentować Kujawy i Pomorze na ogólnopolskich zawodach.

Fot. KWP Bydgoszcz

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz dawnej strzelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białych Błotach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji. Zwycięzcy – Palnik i Ognik z Bydgoszczy oraz Tucholi – będą reprezentować województwo w ogólnopolskich zawodach.

W środowych (29 maja) eliminacjach wzięli udział przewodnicy wraz z psami służbowymi kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych z komend miejskich i powiatowych policji garnizonu kujawsko‑pomorskiego. Eliminacje obejmowały następujące konkurencje:

  • wyszukiwanie zapachów w pojazdach;
  • wyszukiwanie zapachów w pomieszczeniu;
  • wyszukiwanie zapachów w bagażu;
  • ogólne posłuszeństwo psa;

Celem eliminacji było podniesienie kwalifikacji zawodowych przewodników oraz wartości użytkowej psów służbowych. – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Jakub Gorczyński dla zdobywców trzech pierwszych miejsc ufundował okolicznościowe puchary oraz nagrody pieniężne. Przewodnicy otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego – informuje nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Pies-robot na Politechnice Bydgoskiej. Będzie służył studentom


I miejsce zajął sierż. sztab. Przemysław Kubiak z psem PALNIK o specjalizacji wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych reprezentujący Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy. II miejsce – asp. Tomasz Kozielecki z psem OGNIK o specjalizacji wyszukiwania zapachów narkotyków reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Tucholi, a III asp. sztab. Michał Wrzodak z psem JASYR o specjalizacji wyszukiwania zapachów narkotyków reprezentujący Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca reprezentować będą województwo kujawsko‑pomorskie podczas finałów Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w dniach 16-20 września 2024 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments