Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -7 • L -7
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoski polityk uwięziony na Ukrainie. „Nie czujemy się bezpiecznie” [AKTUALIZACJA]
13.07.2016 | 15:43

Bydgoski polityk uwięziony na Ukrainie. „Nie czujemy się bezpiecznie” [AKTUALIZACJA]

Członkowie Automajdanu zablokowali wyjście z hotelu.

Na zdjęciu: Konferencja prasowa w pokoju hotelowym.

Fot. fanpage Jana Rulewskiego.

Dwóch polskich polityków, w tym senator Jan Rulewski, zostali uwięzieni w hotelu na Ukrainie. Z budynku nie chcą ich wypuścić członkowie Automajdanu.

W środę senatorowie Jan Rulewski i Jerzy Wcisła mieli spotkać się z matkami osób, które zginęły 2 maja 2014 roku podczas zamieszek w Odessie na Ukrainie. Śmierć poniosło wówczas 48 osób, a zdecydowaną większość stanowili aktywiści prorosyjscy.

Spotkanie postanowili uniemożliwić członkowie tzw. Automajdanu, zrzeszenia kierowców działających na rzecz Euromajdanu, którzy rano zablokowali wyjście z hotelu, w którym przebywają senatorowie. – Nie wiemy, jak sytuacja się rozwinie, nie czujemy się bezpiecznie – pisał przed godziną 12 Jerzy Wcisła. – Policja nie reaguje – dodawał Rulewski.

W pokoju Wcisły odbyła się konferencja prasowa z przedstawicielami mediów. Politycy spotkali się także z przedstawicielem OBWE i polskim konsulem. Do hotelu nie wpuszczono za to reprezentanta International Foundation for Better Governance

Będziemy informować o dalszym rozwoju sytuacji.

AKTUALIZACJA: Przed godziną 20 Jan Rulewski napisał: „Blokada pod naszym hotelem w Odessie zdjęta. Dogadałem się z organizacją Automajdan. Przekazałem swoje stanowisko i informacje. Przedstawiciele Automajdanu zgodzili się na okrągły stół, by nie ciągnąć, jak w Polsce, sporów w nieskończoność.”


Powiązane treści