Bydgoszcz
12C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 14 • L 10
15C
Pon
16C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoski Rower Aglomeracyjny z dużą popularnością mieszkańców. Operator przedstawił dane za kwiecień
Bydgoski Rower Aglomeracyjny - SF
15.05.2019 | 05:46

Bydgoski Rower Aglomeracyjny z dużą popularnością mieszkańców. Operator przedstawił dane za kwiecień

Dane otrzymaliśmy od operatora roweru - firmy BikeU.

Na zdjęciu: Bydgoski Rower Aglomeracyjny ma w mieście 54 stacje. Jedna z nich zlokalizowana jest na rondzie Fordońskim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ponad 38 tys. razy wypożyczany był w kwietniu Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Operator roweru – firma BikeU przekazała wyniki za drugi miesiąc funkcjonowania roweru w 2019 roku.

Od początku nowego sezonu (ten rozpoczął się na początku marca i potrwa do końca października), rower cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony bydgoszczan. Bo o ile w pierwszym miesiącu było ponad 25 tysięcy przejazdów, tak w poprzednim miesiącu ta liczba się zwiększyła.

W kwietniu rower wypożyczany był 38 422 razy

– wynika z danych otrzymany przez operatora rowerów – firmy BikeU. W tę liczbę wliczono ponad 31 tys. przejazdów za 0 zł i nieco ponad 5 tys. za symboliczną złotówkę. W kwietniu do systemu dołączyło nowych 1 622 użytkowników, co w sumie daje ponad 55 tys. zarejestrowanych osób w tym systemie. Operator informuje, że w pierwszych dwóch miesiącach tego sezonu, rower był wypożyczany 63 351 razy.

W kwietniu najpopularniejszą stacją roweru była ta zlokalizowana w pobliżu Dworca PKP. Rower był stamtąd wypożyczany 1297 razy. Niewiele mniej wypożyczeń było na stacjach przy placu Wolności – 1177, Gdańskiej przy stadionie Zawiszy – 1135, placu Teatralnym – 1067 i Wojska Polskiego/Magnuszewskiej – 1042.

Wśród bydgoszczan największą popularnością cieszyła się trasa na Górnym Tarasie: Wojska Polskiego/Trasa Uniwersytecka – Wojska Polskiego/Magnuszewska. Zanotowano tam 408 przejazdów. Niewiele mniej, bo 357 takich było na trasie między Myślęcinkiem a Gdańską/Stadionem Zawiszy. Do popularnych tras zaliczają się również: rondo Grunwaldzkie – plac Teatralny (220 przejazdów) oraz Skłodowskiej-Curie/Bałtycka – Skłodowskiej-Curie/Jurasza i Solskiego/Skorupki – Solskiego/Ugory (na obu po 215 przejazdów tam i z powrotem).

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści