Bydgoszcz
19C
Słonecznie
30% wilgotność
Wiatr: 8km/h S
H 19 • L 19
6C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoski Rower Aglomeracyjny z dużą popularnością mieszkańców. Operator przedstawił dane za kwiecień
BRA Bydgoszcz_ rower
15.05.2019 | 05:46

Bydgoski Rower Aglomeracyjny z dużą popularnością mieszkańców. Operator przedstawił dane za kwiecień

Dane otrzymaliśmy od operatora roweru - firmy BikeU.

Na zdjęciu: Bydgoski Rower Aglomeracyjny ma w mieście 54 stacje. Jedna z nich zlokalizowana jest na rondzie Fordońskim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ponad 38 tys. razy wypożyczany był w kwietniu Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Operator roweru – firma BikeU przekazała wyniki za drugi miesiąc funkcjonowania roweru w 2019 roku.

Od początku nowego sezonu (ten rozpoczął się na początku marca i potrwa do końca października), rower cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony bydgoszczan. Bo o ile w pierwszym miesiącu było ponad 25 tysięcy przejazdów, tak w poprzednim miesiącu ta liczba się zwiększyła.

W kwietniu rower wypożyczany był 38 422 razy

– wynika z danych otrzymany przez operatora rowerów – firmy BikeU. W tę liczbę wliczono ponad 31 tys. przejazdów za 0 zł i nieco ponad 5 tys. za symboliczną złotówkę. W kwietniu do systemu dołączyło nowych 1 622 użytkowników, co w sumie daje ponad 55 tys. zarejestrowanych osób w tym systemie. Operator informuje, że w pierwszych dwóch miesiącach tego sezonu, rower był wypożyczany 63 351 razy.

W kwietniu najpopularniejszą stacją roweru była ta zlokalizowana w pobliżu Dworca PKP. Rower był stamtąd wypożyczany 1297 razy. Niewiele mniej wypożyczeń było na stacjach przy placu Wolności – 1177, Gdańskiej przy stadionie Zawiszy – 1135, placu Teatralnym – 1067 i Wojska Polskiego/Magnuszewskiej – 1042.

Wśród bydgoszczan największą popularnością cieszyła się trasa na Górnym Tarasie: Wojska Polskiego/Trasa Uniwersytecka – Wojska Polskiego/Magnuszewska. Zanotowano tam 408 przejazdów. Niewiele mniej, bo 357 takich było na trasie między Myślęcinkiem a Gdańską/Stadionem Zawiszy. Do popularnych tras zaliczają się również: rondo Grunwaldzkie – plac Teatralny (220 przejazdów) oraz Skłodowskiej-Curie/Bałtycka – Skłodowskiej-Curie/Jurasza i Solskiego/Skorupki – Solskiego/Ugory (na obu po 215 przejazdów tam i z powrotem).

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści