Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoski sąd zadecydował: sędzia Paweł Juszczyszyn ma wrócić do pracy
Sąd Rejonowy Bydgoszcz
16.04.2021 | 19:21

Bydgoski sąd zadecydował: sędzia Paweł Juszczyszyn ma wrócić do pracy

Sprawę rozpatrywał bydgoski Sąd Rejonowy.

Na zdjęciu: Decyzję o przywróceniu sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania w olsztyńskim sądzie wydał Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, który zajmował się tą sprawą.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Sędzia Paweł Juszczyszyn musi zostać przywrócony do pracy i dopuszczony do orzekania – tak postanowił nieprawomocnie Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, który rozpatrywał sprawę olsztyńskiego sędziego. Prezes olsztyńskiego sądu, w którym orzeka sędzia, może złożyć apelację od te

Informację o wyroku, jaki zapadł w środę (14 kwietnia) w VII Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych bydgoskiego Sądu Rejonowego podał m.in. serwis tvn24.pl. Wniosek o zabezpieczenie roszczenia sędziego – jak podaje portal – został skierowany w połowie marca, a sprawa trafiła na wokandę bydgoskiego sądu i była rozpatrywana podczas posiedzenia za zamkniętymi drzwiami.

Sąd w Bydgoszczy uwzględnił w całości argumentację sędziego sądu w Olsztynie. Jak czytamy w postanowieniu, bydgoski Sąd Rejonowy nakazał olsztyńskiemu sądowi przywrócenie sędziego Juszczyszyna do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych przysługujących z tytułu pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie. W szczególności chodzi o uwzględnianie Juszczyszyna w wyznaczaniu terminów posiedzeń i przydzielaniu spraw oraz „zaniechanie aktów skutkujących niedopuszczeniem Pawła Juszczyszyna jako sędziego do wykonywania obowiązków służbowych, w tym w szczególności wykonywania funkcji orzeczniczych w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Olsztynie,

Z informacji, jakie portalowi tvn24.pl przekazał pełnomocnik sędziego, mec. Michał Romanowski, sprawę rozpatrywał skład trzech sędziów. Sędzia Paweł Juszczyszyn został prawomocnie zawieszony w czynnościach przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego w lutym ubiegłego roku w związku z postępowaniem dyscyplinarnym, jakie jest prowadzone wobec niego.

Od tej decyzji bydgoskiego sądu, apelację może złożyć prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki, który jest jednocześnie członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. Jak mówił portalowi pełnomocnik sędziego, Paweł Juszczyszyn czeka obecnie na odpis z bydgoskiego sądu i w poniedziałek lub we wtorek ma pojawić się w pracy. Portal tvn24.pl przytacza z kolei wypowiedź prezesa olsztyńskiego sądu, który w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że sędzia Juszczyszyn nie będzie w poniedziałek sądził i nie będzie miał przydziału spraw. – Oczywiście kwestie ustrojowe takie jak dopuszczenie do orzekania sędziego nie podlegają zabezpieczeniu cywilnemu. Stoję więc na stanowisku, że nie mogę dopuścić pana sędziego do orzekania. Pan sędzia Juszczyszyn nie będzie w poniedziałek sądził, nie będzie miał przydziału spraw i nie będzie wykonywał obowiązków – powiedział prezes Nawacki w rozmowie z PAP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
banas
banas
23 dni temu

Wychodzi na to że „Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej (czyt pisiorkowej) stronie” !! CUDA!!!!

Jacek
Jacek
23 dni temu

Tak to jest jak sędziowie biorą się za uprawianie polityki. Przy okazji okazało się, że sędziowie nie są jacyś wyjątkowi, nieskazitelni, uczciwi i prawi. Są tacy jak reszta społeczeństwa. Chociażby jak ten sędzia z Bydgoszczy, który jest oskarżony o gwałt na koleżance z pracy.

ADAM
ADAM
22 dni temu

Takie mamy sądy. Jak ja mam zaufać sędziemu, że wyda sprawiedliwy wyrok? To nie są ludzie z powołania. Strach iść do Sądu z nadzieją na sprawiedliwy wyrok bo nawet , gdy masz niezbite dowody to może się okazać, że przegrałeś.

Powiązane treści