Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoski skład nielegalnego spirytusu zlikwidowany [WIDEO]
nielegalny spirytus bydgoszcz
16.08.2021 | 09:49

Bydgoski skład nielegalnego spirytusu zlikwidowany [WIDEO]

Na zdjęciu: W garażu zlokalizowanym w północnej części Bydgoszczy funkcjonariusze KAS znaleźli prawie 3,5 tysiąca butelek wypełnionych nielegalnym spirytusem.

Fot. KAS Bydgoszcz

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli w Bydgoszczy skład spirytusu bez polskich znaków akcyzy. W garażu położonym w północnej części miasta znaleźli trzy tysiące litrów nielegalnego alkoholu.

Mundurowi z KAS już od pewnego czasu posiadali informacje, że w kompleksie garaży zlokalizowanych w północnej części Bydgoszczy, mogą być magazynowane nielegalne wyroby akcyzowe. W ubiegłym tygodniu postanowili sprawdzić, czy faktycznie w podejrzewanym miejscu przechowywana jest kontrabanda.

W trakcie prowadzonego rozpoznania okazało się, że drzwi do jednego z garaży są otwarte. Po wejściu do środka, funkcjonariusze KAS zauważyli sporą ilość kartonów, poustawianych na drewnianych paletach. Mając uzasadnione podejrzenie, że znajdują się w nich towary zabronione, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podjęli kontrolę – wyjaśnia Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.
Jak się okazało, w garażu znajdowało się prawie 140 kartonów, w których umieszczono 3450 plastikowych butelek, wypełnionych bezbarwną cieczą o silnym zapachu alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy KAS badanie alkoholomierzem losowo otwartych butelek potwierdziło, że znajduje się w nich alkohol o stężeniu 90%. Rzecz jasna, opakowania nie miały widocznych znaków akcyzy.

Właściciel garażu – 38-letni mieszkaniec Bydgoszczy – był tak zaskoczony wizytą funkcjonariuszy KAS, że od razu potwierdził, że zmagazynowana kontrabanda to jego własność. Bydgoszczanin wydał również mundurowym 1,5 kg tytoniu do palenia bez wymaganych znaków akcyzy, który był ukryty w jego samochodzie – dodaje Stróżyński.

Cały ujawniony towar został zabezpieczony jako dowód w sprawie. Właścicielowi garażu postawiono zarzut przechowywania wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jak wyliczyli funkcjonariusze, gdyby trzy tysiące litrów nielegalnego spirytusu trafiły na czarny rynek, budżet państwa straciłby ponad 175 tys. złotych z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści