Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski Teatr Kameralny podsumowuje dwa lata działalności. I zapowiada kolejne premiery

Dodano: 02.11.2023 | 13:13

Na zdjęciu: Teatr Kameralny w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

– Przed nami kolejne premiery i spektakle – zapowiadają przedstawiciele bydgoskiej placówki. Mijają bowiem dwa lata od momentu, gdy zrewitalizowany Teatr Kameralny w Bydgoszczy zaprosił widzów na pierwszy spektakl.

Pierwszym spektaklem na deskach wyremontowanego teatru przy Grodzkiej 14-16 były „Nowe szaty Tindielli”, które wystawiono 6 listopada 2021 r. Od tego momentu, na deskach teatru zagrano 355 spektakli, które obejrzało ponad 34 tysiące widzów. – Nie zwalniamy tempa i przygotowujemy interesujące propozycje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – informuje teatr.

Ale to właśnie w Bydgoszczy miała miejsce polska prapremiera musicalu „Matylda”, którą Teatr Kameralny zrealizował w koprodukcji z warszawskim Teatrem Syrena i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem widowni, nie tylko tej bydgoskiej. – Matylda” to musicalowy hit dla widzów w każdym wieku, przeniesiony do Bydgoszczy prosto ze scen West Endu i Broadway’u. To rozśpiewany i roztańczony musical, w którym biorą udział zarówno dorośli aktorzy, jak i wiele utalentowanych dzieci – przypominano. Za ten musical, zespół teatru na czele z dyrektorem Mariuszem Napierałą (niedawno ponownie został wybrany na kolejną kadencję) otrzymał gratulacje i statuetkę od prezydenta miasta z okazji przyznania Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy spektakl dla młodego widza” za musical „Matylda”.


CZYTAJ WIĘCEJ: Festiwal Prapremier 2023 zakończony. Znamy laureata Aurory


Teatr Kameralny to nie tylko wydarzenia dla najmłodszych, ale także i dla tych starszych widzów. Tylko w ostatnim czasie na deskach bydgoskiego teatru wystawiono choćby spektakl „WAG – Żona i dziewczyna piłkarza”, czy „Spektakl dorosłego widza”. Przy Grodzkiej wystawiono także przedstawienia w ramach festiwali Literoobrazki i Prapremier oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek. Wrzesień br. to z kolei premiera pierwszego filmu dokumentalnego „Tu był i będzie Teatr”.

W placówce zrealizowano także 37 działań edukacyjnych, w których udział wzięło blisko 860 osób. W tym sezonie, teatr współpracuje m.in. z Ogrodem Botanicznym UKW, księgarnią „Toniebajka”, Miejskim Centrum Kultury oraz Teatrem Polskim. Co już wkrótce wydarzy się w teatrze? – Na naszych deskach nie zabraknie klasyki, tytułów znanych nam ze szkoły oraz wspaniałych musicali – mówi Agnieszka Sondej z Teatru Kameralnego w Bydgoszczy i przypomina, że teatr powołał także własną szkołę musicalową „Broadway nad Brdą”. – Już w pierwszym roku istnienia okazała się ona ogromnym sukcesem – dodaje.

W Teatrze Kameralnym nie zamierzają spoczywać na laurach. – Wciąż się rozwijamy i inwestujemy w najlepsze produkcje – zdradzają przedstawiciele teatru i zapewniają: – To były intensywne dwadzieścia cztery miesiące pracy teatru, a przed nami kolejne premiery i spektakle.

Dodajmy także, że w czerwcu br., na ścianie frontowej budynku zamontowano nową instalację, tworzącą układ liter T i K.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
5 miesięcy temu

Teatr Kameralny jest świetny, uwielbiamy tam chodzić. I nie wiem jak oni to robią, ale teatr wyróżnia się również tym, że tam bardzo dobrze słychać dźwięk. Jest selektywnie, ale nie za głośno, a brzmienie jest bardzo dobre i dynamiczne. Panowie od dźwięku robicie robotę, tak trzymać 🙂