Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoski zakład ma nową halę. Powstają tam produkty eksportowane na cały świat! [ZDJĘCIA]
30.10.2020 | 09:00

Bydgoski zakład ma nową halę. Powstają tam produkty eksportowane na cały świat! [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Siedziba firmy CGH Polska znajduje się przy ul. Srebrnej 39.

Fot. SF

Przy ulicy Srebrnej w Bydgoszczy pojawiła się nowa hala, w której wytwarzane są produkty dla firm z całego świata. A to wszystko w ramach działalności prężnie rozwijającej się firmy CGH Polska.

Firma założona w latach 90. XX wieku zajmuje się produkcją bezpiecznych i ekologicznych dwupłaszczowych zbiorników do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych. Jej klientami są największe koncerny naftowe oraz duże i średnie przedsiębiorstwa, zarówno z Polski, jak i zagranicy. – Sprzedajemy swoje produkty klientom nie tylko z Polski, ale też między innymi z Niemiec, Austrii, Skandynawii i Szwajcarii. Naszymi odbiorcami są też firmy z krajów nadbałtyckich czy państw leżących w środkowej części Afryki i w Azji – mówi Krzysztof Jańczak, dyrektor CGH Polska.

Dynamiczny rozwój CGH Polska sprawił, że firma podjęła decyzję o rozbudowie zakładu o nową halę malarni. W ramach inwestycji wartej 13 mln zł powstał nowoczesny budynek o powierzchni 2 650 mkw z częścią techniczną, wielotonażowym magazynem farb, mieszalnią farb i częścią socjalną. Jedna z linii jest całkowicie przeznaczona do wytwarzania zbiorników podziemnych, które stanowią prawie połowę produkcji bydgoskiego zakładu.

Wybudowana malarnia wielkogabarytowa to największy tego typu budynek w regionie, a zarazem najnowocześniejszy w Polsce. Hala została wyposażona w dwie kabiny śrutownicze z odzyskiem ścierniwa, kabinę do malowania zbiorników podziemnych, trzy stanowiska do malowania zbiorników naziemnych, pole przygotowawcze, w którym wyśrutowane zbiorniki oczekują na malowanie oraz miejsce do montażu końcowego. Każda sekcja ma 25 metrów długości.

Wszystkie technologie są sterowane elektronicznie. – Wprowadziliśmy tutaj Przemysł 4.0. Najnowsze systemy filtracji i rekuperacji zużytego powietrza w procesie śrutowania i malowania spełniają rygorystyczne wymagania BHP i norm środowiskowych. Nasza inwestycja jest w pełni ekologiczna – zaznacza Grzegorz Dziamski z CGH Polska.

Dzięki nowej hali firma może też produkować zbiorniki o większych gabarytach przy zachowaniu najwyższych standardów antykorozji. – Wcześniej proponowaliśmy klientom zbiorniki o średnicy maksymalnie 3,4 metra i musieliśmy korzystać przy tym z pomocy podwykonawców. Teraz w naszej hali mogą powstawać zbiorniki o 4 metrach średnicy. Mniej więcej wygląda to tak, że jedną bramą wjeżdża „surowy” zbiornik, a drugą wyjeżdża już pomalowany, zabezpieczony antykorozyjnie i gotowy do wysyłki produkt – wyjaśnia Jańczak.

W nowej malarni może powstać 1000 zbiorników rocznie

DCIM100MEDIADJI_0234.JPG


Powiązane treści