Bydgoszcz
1C
98% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 1 • L 1
5C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoski zespół wydaje płytę prezentującą zupełnie nowy folk. I prosi o wsparcie
jakim cuem
27.04.2017 | 15:59

Bydgoski zespół wydaje płytę prezentującą zupełnie nowy folk. I prosi o wsparcie

Każdy może mieć swój udział w stworzeniu płyty.

Na zdjęciu: Kadr z teledysku do utworu "Czemu nie orzesz, chłopolek".

Fot. YouTube

Kujawskie pieśni ludowe w nowoczesnym wydaniu od kilku lat prezentuje zespół Jakim Cudem. Dziesięć takich utworów ma znaleźć się na płycie, lecz do powstania krążka niezbędne jest zebranie 10 tysięcy złotych. Kobiety tworzące zespół zwróciły się do internautów z prośbą o pomoc.

ZOBACZ TEŻ: Symbolika ludowa w teledysku bydgoskiego zespołu Jakim Cudem [WIDEO]

Zespół Jakim Cudem to damska formacja wokalno-instrumentalna wywodząca się z Bydgoszczy. Grupa została założona w 2012 roku. Obecnie w skład zespołu wchodzą absolwentki Akademii Muzycznych w Polsce: Małgorzata Żurańska-Wilkowska (śpiew), Irena Filuś (skrzypce), Kate Nurnberg (instrumenty klawiszowe), Anita Sobiechowska (kontrabas, gitara basowa, synth bass), Joanna Glubiak (perkusja).

To własnie te panie postanowiły pokazać innym piękno tradycyjnych melodii i tekstów. Wykonywane przez nich pieśni ludowe wspierane są elektronicznym brzmieniem, silną sekcją rytmiczną, dynamicznymi skrzypcami i chóralnymi partiami całego zespołu. Kobiety udowadniają, że ludowa liryka jest wielowymiarowa, pełna symbolik i jak najbardziej aktualna.

Niektóre ich utwory będzie można poznać na płycie „Zupełnie nowy folk”. Nagrania mają rozpocząć się na początku maja. Jednak do realizacji planu brakuje jeszcze kilku tysięcy złotych. Środki zbierane są do 11 maja br. za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl (https://polakpotrafi.pl/projekt/plyta-jakim-cudem).  Za wsparcie finansowe zespół proponuje atrakcyjne nagrody: nagranie piosenki w technologii 360 stopni z dedykacją dla wspierającego, udział w próbie zespołu, spersonalizowane bransoletki, gadżety zespołowe (koszulki, lusterka i przypinki) i wiele innych.

Akcję wspierają Elżbieta Zapendowska i Andrzej Głowacki.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail