Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoski żłobek zawiesza działalność. Powodem podejrzenie kolejnych zakażeń koronawirusem
21.10.2020 | 14:23

Bydgoski żłobek zawiesza działalność. Powodem podejrzenie kolejnych zakażeń koronawirusem

Na zdjęciu: W sierpniu zakończyła się rozbudowa przedszkola przy ul. Brzozowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zawieszona została działalność żłobka nr 18 w Bydgoszczy. Decyzję podjęto w obliczu ryzyka kolejnych zakażeń koronawirusem.

W żłobku przy ul. Brzozowej od początku pandemii został wprowadzony wzmożony reżim sanitarny. Placówka funkcjonuje w dwóch odrębnych budynkach. Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem wykryto wśród personelu i w uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zamknięty został jeden z budynków – nowy pawilon.

W drugim obiekcie zajęcia odbywały się normalne z uwzględnieniem reżimu sanitarnego, a kadra opiekuńcza nie miała kontaktu z osobami zakażonymi. Pojawiły się jednak podejrzenia kolejnych zakażeń. – W uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zawieszone zostało funkcjonowanie całego żłobka nr 18  do 1 listopada 2020 roku – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Niedawno zakończyła się rozbudowa żłobka na Szwederowie, dzięki której powstało 110 nowych miejsc. Realizacja inwestycji kosztowała niemal 6 milionów złotych, z czego blisko 5 pochodziło ze środków unijnych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści