Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoski złodziej rowerów zatrzymany. Ukradł aż 10 jednośladów!
złodziej rowerów bydgoszcz
28.08.2020 | 10:17

Bydgoski złodziej rowerów zatrzymany. Ukradł aż 10 jednośladów!

Na zdjęciu: Policja zatrzymała 30-latka odpowiedzialnego za kradzież 10 rowerów.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali sprawcę aż 10 kradzieży rowerów na terenie Bydgoszczy. Mężczyzna wpadł w ręce policji, kiedy jechał ulicą Chopina w Bydgoszczy – oczywiście kolejnym skradzionym rowerem.

Bydgoscy policjanci od dłuższego czasu poszukiwali sprawcy kradzieży rowerów – mężczyzna dokonał ich m.in. na Czyżkówku. Działania mundurowych przyniosły oczekiwany skutek w środę, 26 sierpnia – złodziej wpadł w ich ręce na ulicy Jagiellońskiej. – Z ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia wynikało, że ulicą Chopina porusza się mężczyzna na skradzionym wcześniej rowerze. 30-latek na widok policjantów porzucił rower i zaczął uciekać. Na nic się to zdało. Bydgoszczanin został zatrzymany – opisuje zdarzenie podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma na koncie nie tylko kradzieże jednośladów – policjanci z Błonia poszukiwali w związku z przywłaszczeniem telewizora. Dodatkowo, 30-latek działał w warunkach recydywy, gdyż wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Policjanci ustalili, że rower, którym jechał zatrzymany ukradł zaledwie kilkadziesiąt minut wcześniej na terenie Bydgoszczy. – Jednoślad został zabezpieczony. Policjanci ustalają jego właściciela – informuje podkom. Kowalska.

Zbierając materiał dowodowy policjanci udowodnili 30-latkowi dokonanie aż dziesięciu kradzieży rowerów na terenie Bydgoszczy. Doszło do nich w okresie od czerwca do sierpnia tego roku m. in. na Błoniu, Czyżkówku, Śródmieściu, Bartodziejach i Szwederowie. Łączna wartość skradzionych rowerów wynosi 13 tysięcy złotych. – Już teraz wiadomo, że to nie wszystkie kradzieże, za które mężczyzna odpowie. W czwartek (27.08.2020) 30-latek trafił przed oblicze prokuratora, który po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym zastosował wobec bydgoszczanina policyjny dozór – kończy Kowalska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści