Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie akcenty w sztabie szkoleniowym kadry siatkarzy. „W sztabie na pewno znajdzie się Robert Kaźmierczak”
Robert Kaźmierczak
08.02.2018 | 16:24

Bydgoskie akcenty w sztabie szkoleniowym kadry siatkarzy. „W sztabie na pewno znajdzie się Robert Kaźmierczak”

Nowy trener kadry siatkarzy kompletuje sztab szkoleniowy.

Na zdjęciu: Robert Kaźmierczak po rocznej przerwie powraca do sztabu reprezentacji Polski.

Fot. Paulina Nowicka

Nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy nie marnuje czasu. Belg Vital Heynen rozpoczął kompletowanie sztabu szkoleniowego. Nie zabraknie w nim bydgoskich akcentów.

Jest praktycznie przesądzone, że po rocznej przerwie do reprezentacji Polski powróci statystyk Robert Kaźmierczak. Bydgoszczanin, który od dwóch sezonów pracuje w PGE Skrze Bełchatów, doskonale zna się z Heynenem. Mieli okazję współpracować w Bydgoszczy (sezon 2013/2014 i 2014/2015), a w ubiegłym roku na prośbę byłego trenera Transferu Bydgoszcz, Kaźmierczak zgodził się na pracę z belgijską reprezentacją.

Dla niego będzie to drugie podejście do pracy z narodową reprezentacją. Był on już w sztabie w okresie 2014-2016, kiedy kadrę prowadził Stephane Antiga. Jak się dowiedzieliśmy, wszelkie szczegóły współpracy obaj panowie mają uzgodnić jutro. Heynen przyjedzie do Bełchatowa, gdzie PGE Skra podejmie Indykpol AZS Olsztyn (18:00). – W sztabie na pewno znajdzie się Robert Kaźmierczak, z którym znam się bardzo dobrze – przekazał szkoleniowiec kadry siatkarzy w wywiadzie dla Polsatu Sport.

To nie koniec bydgoskich akcentów. Według nieoficjalnych informacji Przeglądu Sportowego, asystentem Heynena w kadrze ma być Jakub Bednaruk, obecnie prowadzący Łuczniczkę Bydgoszcz. Byłby on jednym z dwóch asystentów, jakich będzie miał Belg w sztabie szkoleniowym. Już wcześniej uzgodniono bowiem, że tę funkcję będzie także pełnił Michał Gogol, który na co dzień trenuje Espadon Szczecin.


Powiązane treści