Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Witryny przy Gdańskiej z ciekawymi rozwiązaniami. To zapowiedź Bydgoskich Dni Projektowych

Dodano: 24.08.2023 | 12:27

Na zdjęciu: W ramach przygotowań do Bydgoskich Dni Projektowych, witryna księgarni Toniebajka przy Gdańskiej zyskała ciekawe elementy.

Fot. A. Pawska/Młyny Rothera

Wielkimi krokami zbliżają się Bydgoskie Dni Projektowe, które w tym roku odbędą się w dniach 6-8 października. Już teraz w Bydgoszczy można wypatrywać zapowiedzi festiwalu! W witrynach przy Gdańskiej pojawiły się instalacje zaprojektowane przez studentów Politechniki Bydgoskiej biorących udział w wyjątkowym programie połączonym z plebiscytem konkursowym, który odbędzie się podczas wydarzenia.

Bydgoskie Dni Projektowe mają charakter miejskiego festiwalu skierowanego do aktywnych mieszkańców miasta zainteresowanych poprawą i ulepszaniem jakości życia, między innymi dzięki dobremu projektowaniu. Zeszłoroczna edycja zgromadziła łącznie ponad 16 tysięcy gości. W tym roku impreza znów zagości w Młynach Rothera – jej termin to 6-8 października.  Nie dziwi więc fakt, że tegoroczna edycja będzie widoczna także w przestrzeni miasta.

Piękna nie należy zamykać w muzeach i galeriach sztuki. Dobrze zaprojektowane przedmioty upiększają nasze domy, a a dobrze zaprojektowane przestrzenie wzbogacają nasze miasta. Piękne mogą być także witryny sklepowe, na co zwracamy uwagę podczas tegorocznych Bydgoskich Dni Projektowych. Miejski festiwal idzie w miasto i będzie szedł tą drogą – mówi Sławomir Czarnecki, dyrektor Młynów Rothera.

Witryny przy Gdańskiej z ciekawymi rozwiązaniami. To zapowiedź Bydgoskich Dni Projektowych

Zobacz również:

Była retrościana, będzie mural. Przy dworcu PKP pojawi się upamiętnienie Szwalbego

Od kilku tygodni trwa program mentoringowy, w ramach którego studenci Politechniki Bydgoskiej zdobywają doświadczenie w projektowaniu witryn dwóch lokali przy Gdańskiej – księgarni Toniebajka oraz położonego nieopodal Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (wraz z kawiarnią Zakładka). Projekty pod hasłem „radość” mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu partnera  – Fundacji Leroy Merlin. Cały proces koordynuje Agnieszka Stanasiuk – autorka scenografii festiwalu, na co dzień prowadząca pracownię sitodruku „AgaBrwi – twórcze aktywności” oraz projektanci Fundacji Leroy Merlin. Projekt nie mógłby się udać gdyby nie wsparcie plastyka miasta Marka Iwińskiego.

Współpraca ze studentami była dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem spojrzenia na proces projektowy, w którym często sama uczestniczę. Dla studentów był przygodą, w której mogli doświadczyć z jak wielu elementów składa się projektowanie, realizacja, współpraca z podwykonawcami, partnerami projektu oraz praca z budżetem. Myślę, że kluczową wartością jest przejście wszystkich tych etapów, poznanie wszelkich radości i trudów, na jakie składa się praca projektanta. Zespoły świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, a efekty można już podziwiać w przestrzeni miasta – mówi Agnieszka Stanasiuk, mentorka zespołów biorących udział w tym projekcie.

Witryny będą zdobiły bydgoskie Śródmieście aż do weekendu festiwalowego, podczas którego odbędzie się głosowanie. Zwycięski projekt zdobędzie nagrodę – 5 tysięcy złotych.

Tegoroczne Bydgoskie Dni Projektowe odbędą się pod hasłem „ciągłość” i zapewnią odbiorcom ogrom merytorycznych spotkań oraz mnóstwo pozytywnych emocji. Tegoroczny program wydarzenia będzie zawierał zarówno prelekcje, jak i warsztaty. Nie zabraknie także aktywności dla dzieci.

Punktem kulminacyjnym będzie oczywiście wystawa, która w tym roku wypełni piękną przestrzeń Spichrza Mącznego Młynów. Goście festiwalowi będą mogli także dzielić się inspiracjami, refleksjami i dobrą energią w przestrzeni chillout oraz w festiwalowej kawiarni. Bydgoskie Dni Projektowe podczas drugiej edycji zaskoczą także ścisłymi nawiązaniami do architektury i klimatu Bydgoszczy – podkreśla placówka na Wyspie Młyńskiej.

Więcej informacji na temat Bydgoskich Dni Projektowych można znaleźć na profilach Młynów Rothera na FB oraz strony festiwalowej BDP – za jej pośrednictwem można zapisać się na festiwalowy newsletter, aby mieć dostęp do najnowszych informacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments