Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoskie In Vitro z pozytywną decyzją? „Mamy nieoficjalne informacje”
28.12.2016 | 15:55

Bydgoskie In Vitro z pozytywną decyzją? „Mamy nieoficjalne informacje”

Nowoczesna Bydgoszcz poinformowała o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku dotyczącego programu In Vitro dla mieszkańców Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Poseł Michał Stasiński (z lewej) był jedną z osób odpowiedzialnych z projekt Bydgoskie In Vitro.

Fot. Justyna Wróblewska/archiwum

Możliwe, że już wkrótce bydgoszczanie będą mogli skorzystać z dofinansowań metody in vitro. Jak poinformowała Nowoczesna Bydgoszcz, projekt został pozytywnie rozpatrzony przez agencję, do której latem został skierowany.

Udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, że podczas wczorajszego posiedzenia Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w Warszawie wydała pozytywną opinię na temat obywatelskiego projektu – Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – In vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2016-2019 -poinformowała Nowoczesna Bydgoszcz.

Oficjalna decyzja ma zostać opublikowana 20 stycznia. Przypomnijmy, że program autorstwa .Nowoczesnej, stowarzyszenia „Nasz Bocian” oraz profesora Wiesława Szymańskiego został przez radę miasta  skierowany do rozpatrzenia w sierpniu bieżącego roku. Zakłada zarezerwowanie w budżetach miasta do 2019 roku łącznie 3,6 mln zł na wsparcie finansowe dla osób mających skorzystać z metody zapłodnienia in vitro. W Bydgoszczy liczbę niepłodnych mieszkańców miasta ocenia się na nieco ponad 12 tys. osób, a liczbę par mogących  skorzystać z metody in vitro – na 240.


Powiązane treści