Bydgoszcz
13C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 14 • L 13
14C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoskie kamienice do remontu. ADM planuje inwestycje do końca roku
Remont kamienicy - Świętojańska 5 Bydgoszcz - SF
07.07.2019 | 06:00

Bydgoskie kamienice do remontu. ADM planuje inwestycje do końca roku

ADM planuje spore inwestycje w zmiany wyglądu poszczególnych kamienic.

Na zdjęciu: Jedną z kamienic, która w trakcie wakacji zmieni swój wygląd, jest ta zlokalizowana przy ul. Świętojańskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Około 4,9 milionów złotych – taką kwotę zamierza wydatkować na remontu w zasobie komunalnym w tym roku Administracja Domów Miejskich. Bydgoska spółka kolejne 4 mln zł przeznaczy na modernizacje obiektów.

Rzecznik prasowa ADM Magdalena Marszałek informuje nas, że tylko w tym roku zaplanowano remonty pokryć dachowych na 14 budynkach, a w 11 kolejnych wymieniona zostanie wewnętrzna instalacja elektryczna. Wymianę lub remont instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz doszczelnienie wewnętrznej instalacji gazowej trzeba przeprowadzić w 4 obiektach. Ponadto, w mieszkaniach zaplanowano m.in. wymianę okien, drzwi czy remonty klatek schodowych, ale też 13 budynków zostanie rozebranych, zaś ADM planuje opracowanie dokumentacji technicznej na dokonanie rozbiórki siedmiu kolejnych obiektów.

Zobacz również:

Zmiany na zabytkowej kamienicy przy Kościuszki

Jednocześnie Administracja Domów Miejskich niebawem ma wyłonić wykonawcę drugiego etapu robót związanych z odbudową mieszkań w kamienicy przy ulicy Świętej Trójcy. To tam w święta Bożego Narodzenia 2017 roku spłonęły doszczętnie dwa mieszkania na górnej kondygnacji, a sam obiekt przez dłuższy czas był całkowicie wyłączony z użytkowania. Jak udało nam się dowiedzieć od rzecznik prasowej ADM, w rozpisanym przez administrację przetargu, swoje oferty złożyły dwie firmy, jednakże wykonawca nie został na razie wyłoniony. Tuż przed Wielkanocą zakończył się w kamienicy przy św. Trójcy pierwszy etap prac remontowych dot. odtworzenia więźby dachowej i stropu nad poddaszem oraz prac remontowych na poddaszu. W drugim etapie wyremontowane zostaną stropy międzykondygnacyjne oraz poszczególne mieszkania.

W okresie wakacyjnym zmieni się wygląd kilku innych kamienic zarządzanych przez ADM. Prace remontowe prowadzone są m.in. w budynku u zbiegu ul. Pomorskiej i Kościuszki, a z początkiem wakacji rozpoczęły się też przy Świętojańskiej 5. – Tam będzie wykonywany remont elewacji frontowej – informuje rzecznik prasowa ADM. Prace mają potrwać do września br., a ich koszt wyniesie niecałe 100 tys. złotych. Za wykonanie tych robót odpowiedzialna jest firma Remer z Bydgoszczy.

W sumie ADM tylko w tym roku na prace remontowe w zasobie komunalnym planuje wydać kwotę blisko pięciu milionów złotych. To nie koniec, bo jak przekazuje nam Magdalena Marszałek, kolejne 4 mln zł mają zostać wydane na modernizację poszczególnych kamienic.

Dodatkowo dla naszych działań przewidziano również kwotę 900 tys. zł w ramach rewitalizacji Starego Fordonu

– mówi rzecznik Administracji Domów Miejskich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści