Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoskie kamienice do remontu. ADM planuje inwestycje do końca roku

Dodano: 07.07.2019 | 06:00

ADM planuje spore inwestycje w zmiany wyglądu poszczególnych kamienic.

Na zdjęciu: Jedną z kamienic, która w trakcie wakacji zmieni swój wygląd, jest ta zlokalizowana przy ul. Świętojańskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Około 4,9 milionów złotych – taką kwotę zamierza wydatkować na remontu w zasobie komunalnym w tym roku Administracja Domów Miejskich. Bydgoska spółka kolejne 4 mln zł przeznaczy na modernizacje obiektów.

Rzecznik prasowa ADM Magdalena Marszałek informuje nas, że tylko w tym roku zaplanowano remonty pokryć dachowych na 14 budynkach, a w 11 kolejnych wymieniona zostanie wewnętrzna instalacja elektryczna. Wymianę lub remont instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz doszczelnienie wewnętrznej instalacji gazowej trzeba przeprowadzić w 4 obiektach. Ponadto, w mieszkaniach zaplanowano m.in. wymianę okien, drzwi czy remonty klatek schodowych, ale też 13 budynków zostanie rozebranych, zaś ADM planuje opracowanie dokumentacji technicznej na dokonanie rozbiórki siedmiu kolejnych obiektów.

Bydgoskie kamienice do remontu. ADM planuje inwestycje do końca roku

Zobacz również:

Zmiany na zabytkowej kamienicy przy Kościuszki

Jednocześnie Administracja Domów Miejskich niebawem ma wyłonić wykonawcę drugiego etapu robót związanych z odbudową mieszkań w kamienicy przy ulicy Świętej Trójcy. To tam w święta Bożego Narodzenia 2017 roku spłonęły doszczętnie dwa mieszkania na górnej kondygnacji, a sam obiekt przez dłuższy czas był całkowicie wyłączony z użytkowania. Jak udało nam się dowiedzieć od rzecznik prasowej ADM, w rozpisanym przez administrację przetargu, swoje oferty złożyły dwie firmy, jednakże wykonawca nie został na razie wyłoniony. Tuż przed Wielkanocą zakończył się w kamienicy przy św. Trójcy pierwszy etap prac remontowych dot. odtworzenia więźby dachowej i stropu nad poddaszem oraz prac remontowych na poddaszu. W drugim etapie wyremontowane zostaną stropy międzykondygnacyjne oraz poszczególne mieszkania.

W okresie wakacyjnym zmieni się wygląd kilku innych kamienic zarządzanych przez ADM. Prace remontowe prowadzone są m.in. w budynku u zbiegu ul. Pomorskiej i Kościuszki, a z początkiem wakacji rozpoczęły się też przy Świętojańskiej 5. – Tam będzie wykonywany remont elewacji frontowej – informuje rzecznik prasowa ADM. Prace mają potrwać do września br., a ich koszt wyniesie niecałe 100 tys. złotych. Za wykonanie tych robót odpowiedzialna jest firma Remer z Bydgoszczy.

W sumie ADM tylko w tym roku na prace remontowe w zasobie komunalnym planuje wydać kwotę blisko pięciu milionów złotych. To nie koniec, bo jak przekazuje nam Magdalena Marszałek, kolejne 4 mln zł mają zostać wydane na modernizację poszczególnych kamienic.

Dodatkowo dla naszych działań przewidziano również kwotę 900 tys. zł w ramach rewitalizacji Starego Fordonu

– mówi rzecznik Administracji Domów Miejskich.

0 0 votes
Article Rating
Bydgoskie kamienice do remontu. ADM planuje inwestycje do końca roku
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments