Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoskie kamienice pięknieją. Kolejne w remoncie [ZDJĘCIA]
01.06.2017 | 23:47

Bydgoskie kamienice pięknieją. Kolejne w remoncie [ZDJĘCIA]

Bydgoskie kamienice są regularnie poddawane renowacji.

Na zdjęciu: Prace prowadzone są w kilku punktach miasta.

Fot. DG

Rusztowania na kamienicach to częsty widok w Bydgoszczy. Historyczne budynki są regularnie odnawiane.

Remonty kamienic to jeden ze znaków rozpoznawczych Bydgoszczy w ostatnich latach. Wystarczy krótki spacer po centrum miasta, żeby zlokalizować kilka modernizowanych budynków. – Rzeczywiście w mieście jest dużo takich remontów. My obecnie zajmujemy się renowacją i dociepleniem dwóch kamienic przy ul. Gdańskiej. Powoli już kończymy prace – powiedziano nam w firmie Krzemkowski.

Remonty kamienic prezydent Rafał Bruski wiele razy przedstawiał jako jedno z głównych założeń swojej prezydentury, za co zbierał pozytywne opinie, m.in. ze strony lokalnych stowarzyszeń. Pojawiały się też jednak głosy ostrzegawcze. – Rzeczywiście jest to sukces i wiele budynków wyładniało, ale niestety często urok jest pozorowany. Front kamienic wyremontowany, a bałagan na tyłach budynków nadal jest – mówił na półmetku kadencji prezydenta Rafała Bruskiego Robert Szatkowski.

Obecnie poza wspomnianymi renowacjami prace prowadzone są także m.in. na rogu Gdańskiej i Świętojańskiej oraz przy Dworcowej, a niedawno zakończył się remont elewacji przy ul. Grunwaldzkiej.  Trwa procedura przetargowa na modernizację słynącej z kamienic ul. Cieszkowskiego. Prace mają rozpocząć się w lipcu br.


Powiązane treści