Bydgoszcz
21C
Opady
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 21 • L 19
17C
Sob
18C
Nd
19C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczGastronomiaBydgoskie Kuchnie Świata. Najsmaczniejsza impreza w mieście tuż-tuż
Krzysztof Szczepaniak, Sebastian Ferenc, Grzegorz Parczewski,  Krzysztof Bielawski - SF
30.08.2019 | 20:38

Bydgoskie Kuchnie Świata. Najsmaczniejsza impreza w mieście tuż-tuż

Na zdjęciu: Bydgoskie Kuchnie Świata przyciągają na Wyspę Młyńską najlepszych w mieście kucharzy. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Szczepaniak, Sebastian Ferenc, Grzegorz Parczewski i Krzysztof Bielawski.

Fot. Szymon Fiałkowski

W niedzielę, 8 września zapraszamy na Wyspę Młyńską na pierwszą edycję imprezy Bydgoskie Kuchnie Świata. Jeżeli chcecie wiedzieć, co zmieniło się bądź zmienia się w lokalnej gastronomii, nie może Was tam zabraknąć!

Strefa gotowania na żywo, prezentacje ofert wielu bydgoskich restauracji, występ reprezentacji kucharzy wojskowych, a także uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Gastronomicznych pod czujnym okiem Krzysztofa Szczepaniaka – to wszystko będzie można zobaczyć już za nieco ponad tydzień w samym sercu miasta.

Chcieliśmy pokazać, że Bydgoszcz ma naprawdę wiele do zaoferowania, jeżeli chodzi o kuchnię. I że w ostatnim czasie skok jakościowy w tym względzie jest naprawdę spory

– zapewnia Kamila Dąbrowska, koordynatorka wydarzenia. Bydgoskie Kuchnie Świata to z jednej strony nawiązanie lokalne do naszego miasta, z drugiej – do wspomnianej różnorodności. Dlatego też 8 września na polanie Wyspy Młyńskiej pojawią się zarówno restauracje serwujące dania kuchni z wielu zakątków świata, jak również food trucki. – Przede wszystkim chcieliśmy w jak największym stopniu wyeliminować wewnętrzną konkurencję. Szukaliśmy więc restauracji i kucharzy, którzy pokażą nam coś wyjątkowego. I jestem przekonana, że udało nam się to założenie spełnić. A efekty ocenią – już na miejscu – goście organizowanego przez nas wydarzenia – dodaje Dąbrowska.

Sercem imprezy będzie specjalna scena, która stanie przy amfiteatrze na Wyspie Młyńskiej. To tam przez całe popołudnie będą odbywały się pokazy na żywo. I to nie tylko gotowania. W programie jest również pokaz carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach (tu swoje nietuzinkowe umiejętności zaprezentują wspomniani uczniowie „Gastronomika”) czy prezentacja sztuki kelnerskiej. A ponieważ chodzi nie tylko o to, co zjeść, ale także – jak zjeść, dlatego ze sceny od prof. Adama Sudoła dowiemy się, jak zrobić to, by nie najeść się wstydu.

[ZOBACZ LISTĘ RESTAURACJI]

Okolice sceny nie będą z pewnością jedynym miejscem, które warto odwiedzić. Restauracje uczestniczące w Bydgoskich Kuchniach Świata będą bowiem cały czas do dyspozycji mieszkańców pod wspólnym namiotem w centrum Wyspy Młyńskiej. Wśród nich zaprezentują się między innymi: Villa Calvados z jej szefem kuchni Grzegorzem Parczewskim na czele, Sebastian Ferenc i restauracja 3V6 z City Hotelu czy Krzysztof Bielawski z Jatki 6.

Wracając jeszcze na scenę nie należy zapomnieć, że i tam obejrzymy sztukę kulinarną w najlepszym wydaniu. Chociażby za sprawą Tomasza Weltera, kucharza z ponad 30-letnim doświadczeniem, który prowadzi reprezentację Polski kucharzy wojskowych. – Mając tak eksportową drużynę na miejscu, nie sposób byłoby ich nie zaprosić do udziału. I tym bardziej cieszymy się, że przyjęli nasze zaproszenie – zaznacza Kamila Dąbrowska.

Bydgoskie Kuchnie Świata 2019 będą miały – oprócz przywoływanej już różnorodności – jeszcze jeden ważny aspekt. – To silne odwołanie do tradycyjnej kuchni polskiej. Przez wiele lat dochodziło w niej do przeobrażeń i chcemy pokazać, co tak naprawdę można nazywać polską kuchnią. Efekty mogą czasami zaskoczyć, także osoby bardziej zaznajomione z realiami gastronomii – dodaje koordynatorka imprezy. Choć wydarzenie adresowane jest do wielu pokoleń (bo w sumie każdy lubi jeść, prawda?), to w szczególny sposób MetropoliaBydgoska.PL chce zadbać o najmłodszych. – Po pierwsze, żeby zobaczyć wiele uśmiechów na ich twarzach, a po drugie – żeby i oni poznawali nowe smaki – przekonuje Kamila Dąbrowska. Dlatego też na Wyspie Młyńskiej dostępna będzie strefa z lodami tajskimi od Cherry on Tour, a także dodatkowe atrakcje – choćby stanowiska z malowaniem twarzy czy stoisko z watą cukrową.

[WYGRAJ VOUCHER NA IMPREZĘ BYDGOSKIE KUCHNIE ŚWIATA]

Bydgoskie Kuchnie Świata zawładną Wyspą Młyńską już 8 września. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 12:00, a wspólna zabawa z gastronomią potrwa do 19:00. Pokazy na scenie rozpoczną się około godziny 13:30. Impreza będzie kolejną odsłoną Niedzieli Handlowej, coraz mocniej rozpoznawalnej inicjatywy Menedżera Starego Miasta i Śródmieścia Macieja Bakalarczyka, którą zapoczątkował wiosną. Głównym partnerem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz. Informacje na bieżąco o Bydgoskich Kuchniach Świata można śledzić na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści