Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie siatkarki z cenną wygraną. Pałac pokonał Grot Budowlanych Łódź
15.02.2021 | 21:52

Bydgoskie siatkarki z cenną wygraną. Pałac pokonał Grot Budowlanych Łódź

W Tauron Lidze Siatkarek rozegrano dwudziestą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki jedenaście razy w całym meczu zablokowały ataki rywalek.

Cenną wygraną w dwudziestej kolejce Tauron Ligi zanotowały siatkarki Polskich Przetworów Pałacu. Bydgoszczanki pokonały w wyjazdowym meczu Grot Budowlanych Łódź.

Wygrana jest tym cenniejsza, że bydgoskie siatkarki już dwukrotnie w tym sezonie musiały uznać wyższość łódzkiej drużyny – we własnej hali przegrały 0:3, a w Sport Arenie w Łodzi 1:3 w pojedynku 1/8 finału Pucharu Polski.

Trener Pałacu Piotr Matela dokonał jednej zmiany w wyjściowej szóstce – na pozycji rozgrywającej pojedynek z Grot Budowlanymi rozpoczęła Agata Michalewicz. Na większą liczbę roszad w składzie zdecydował się z kolei Błażej Krzyształowicz. Na rozegraniu zaczęła Oliwia Poreda, w ataku zagrała Paulina Damaske, a na środku Anna Lewandowska i Weronika Centka, którą kilka tygodni temu łódzki klub pozyskał z Energi MKS-u Kalisz.

Pierwsze dwa sety należały do bydgoszczanek, które w obu partiach szybko obejmowały wysokie prowadzenie i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Zawodniczki Pałacu żałować mogą trzeciego seta, w którym miały piłkę meczową, a później jeszcze dwie piłki setowe po atakach Aleksandry Dascalu. Miejscowe najpierw się obroniły, a potem zablokowały atak Żurowskiej i wygrały seta na przewagi 28:26. Łodzianki w czwartej odsłonie prowadziły kilkoma punktami (9:4, 12:8), ale w końcówce bydgoszczanki nie odpuściły i doprowadziły do remisu, a potem objęły prowadzenie. W ostatniej akcji meczu, Żurowska obiła blok rywalek. Dla Pałacu to ósma wygrana w tym sezonie, bydgoszczanki w tabeli nadal plasują się na dziewiątym miejscu.

Bydgoskie siatkarki w następny weekend rozegrają ostatnie spotkanie fazy zasadniczej we własnej hali. Polskie Przetwory Pałac zagra w piątek (26 lutego) z Developresem SkyRes Rzeszów. Początek tego spotkania w Immobile Łuczniczce o 17:30 (mecz bez udziału kibiców).

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 20 KOLEJKA – 15.02.2021 R.
GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 1:3
 (18:25, 21:25, 28:26, 21:25)

GROT BUDOWLANI: Poreda, Fedusio 14, Lewandowska 5, P. Damaske 3, Jones-Perry 15, Centka 6 oraz Stenzel (libero), Górecka 6, Michalak, Lisiak 9, Kędziora 1.

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Michalewicz 3, Bidias 18, Hawryła 6, Dascalu 18, Żurowska 18, Ziółkowska 12 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero), Mazurek 3.

Sędziowali: Anna Niedbał, Mirosław Beń.
Komisarz Tauron Ligi: Marek Brandt.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Aleksandra Dascalu (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz).