Bydgoszcz
20C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 20
23C
Wt
27C
Sr
22C
Czw
21C
Pt
20C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoskie szkoły nadal strajkują. Co z egzaminami? [LISTA]
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
09.04.2019 | 15:01

Bydgoskie szkoły nadal strajkują. Co z egzaminami? [LISTA]

Na zdjęciu: Kuratorium oświaty jest w kontakcie z dyrektorami szkół.

Fot. archiwum

Trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Drugiego dnia z protestu nie zrezygnowali także pracownicy oświaty z Bydgoszczy.

Urząd Miasta Bydgoszczy przedstawił listę placówek, które strajkują we wtorek. Sytuacja w porównaniu z pierwszym dniem protestu niewiele się zmieniła. W niemal wszystkich szkołach trwa strajk – w dwóch jest częściowy. Protest trwa też w większości placówek przedszkolnych. Częściowo strajkuje także Pałac Młodzieży. [zobacz listę]

Jutro miały zacząć się egzaminy gimnazjalne. W szkołach trwa poszukiwanie chętnych do pracy w komisjach. Dzięki niedawnym zmianom przepisów ministerstwo umożliwiło zasiadanie w nich wszystkim osobom z uprawnieniami pedagogicznymi, również emerytom czy katechetom. – Jesteśmy w kontakcie z placówkami. Gdy zgłaszają taką potrzebę, kontaktujemy je z osobami, które mogą znaleźć się w komisji – mówi dyrektor wydziału organizacyjnego kuratorium oświaty Andrzej Sobieszczański. Jak tłumaczy, sytuacja jest na tyle dynamiczna, że obecnie trudno podać szczegółowe wyliczenia. – Robimy wszystko, żeby egzaminy się odbyły i szkoda dla dzieci była jak najmniejsza – mówi.

Niezależnie od tego, czy uda się skompletować komisje, dyrektorzy muszą jutro przygotować szkołę do egzaminu, czyli na przykład wyznaczyć i przygotować sale oraz odebrać arkusze egzaminacyjne, a uczniowie mają obowiązek stawić się na egzamin. Czy on się odbędzie – tego nie wiadomo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści