Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoskie szpitale wyróżnione. Trzy z nich znalazły się w krajowej edycji międzynarodowego rankingu
Szpital Jurasza Bydgoszcz
17.09.2021 | 07:07

Bydgoskie szpitale wyróżnione. Trzy z nich znalazły się w krajowej edycji międzynarodowego rankingu

Na zdjęciu: Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza uzyskał 75,81% punktów rankingowych zajmując tym samym 16. miejsce w kraju.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trzy bydgoskie szpitale znalazły się w krajowej edycji rankingu World’s Best Hospitals przygotowywanej przez Newsweek oraz Statista Inc – firmę specjalizującą się w badaniach danych rynkowych i konsumenckich.

Ranking World’s Best Hospitals 2021 zawiera listę najlepszych szpitali w 25 krajach: USA, Niemczech, Japonii, Korei Południowej, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Kanadzie, Indiach, Australii, Meksyku, Holandii, Polsce, Austrii, Tajlandii, Szwajcaria, Szwecja, Belgia, Finlandia, Norwegia, Dania, Izrael i Singapur. Kraje zostały wybrane głównie na podstawie standardu życia/oczekiwanej długości życia, wielkości populacji, liczby szpitali i dostępności danych.

Zestawienie oparte jest na trzech źródłach danych: rekomendacji ekspertów medycznych (lekarzy, menedżerów szpitali, pracowników służby zdrowia), ankiet pacjentów oraz medycznych wskaźnikach KPI (kluczowe wskaźniki efektywności) szpitali. Liczba uwzględnionych w rankingu placówek jest różna dla różnych krajów, w zależności od liczby szpitali i dostępności danych. Łącznie w trzeciej edycji rankingu znalazło się 2000 szpitali.

Najwyżej sklasyfikowanym bydgoskim szpitalem w polskim zestawieniu został 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, który zajął 10. miejsce, uzyskując 76,69% punktów rankingowych. Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza uzyskał 75,81% punktów rankingowych zajmując tym samym 16. miejsce w kraju. Na 33. miejscu sklasyfikowano natomiast Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela. W zestawieniu uwzględniono 48 placówek szpitalnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
8 miesięcy temu

Szpital Wojskowy w Bydgoszczy zasługuje na te miano! 👏Pracują tam cudowni lekarze i bardzo sympatyczne pielęgniarki. Leżałam tam już 3 razy i nigdy nie powiem o tym szpitalu złego słowa. Pracują tam ludzie z sercem🙂❤️

Jakub
Jakub
8 miesięcy temu

Pani Alu, serce ludzi nie stanowiło kryterium rankingu to po pierwsze, a po drugie na pewno każdy wykorzystywany w szpitalu pracownik ochrony zdrowia ma głęboko w poważaniu ranking dyrektora i jego szpitala.