Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoszcz będzie świętować powrót do Macierzy. Co zaplanowano?
PowrótBydgoszczy_tcm29-218191
18.01.2016 | 15:34

Bydgoszcz będzie świętować powrót do Macierzy. Co zaplanowano?

Obchody odbędą się w centrum miasta.

Na zdjęciu: 20 stycznia miasto będzie świętować powrót do Macierzy.

Fot. mat. prasowe

W środę minie 96 lat od powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Z tej okazji miasto szykuje obchody upamiętniające wydarzenia z 20 stycznia 1920 roku.

Uroczystości zostaną zainaugurowane podczas mszy świętej o godzinie 12:00 w Katedrze Bydgoskiej. Następnie na Starym Rynku odbędzie się inscenizacja historyczna ukazująca wydarzenia sprzed niemal 100 lat.

O godzinie 16:00 na barce Lemara zostanie otwarta wystawa pt. „96. rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy”, podczas której zostaną zaprezentowane zbiory fotografii, ubrania, gazety i pozostałe pamiątki pochodzące z początku ubiegłego stulecia.

Na zakończenie obchodów w kościele farnym odbędzie się koncert „Kolędarium Polskie”, który będzie miał charakter opowiadania o najtrudniejszych dla Polaków chwilach. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Bydgoszczy pod kierownictwem Izabeli Grochowskiej, Chór „FORDONIA” z Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy pod dyrekcją Mariana Wiśniewskiego, zespół Muzyki Dawnej „Fresca VOCE” z MDK nr 5 w Bydgoszczy prowadzony przez Marcelinę Spychalską. Początek koncertu o godzinie 18:00.


Powiązane treści