Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koncerty, atrakcje i pomoc dla obywateli z Ukrainy. Już w niedzielę w Młynach Rothera i na Wyspie Młyńskiej

Dodano: 10.03.2022 | 13:39

Na zdjęciu: Wydarzenie odbędzie się w Młynach Rothera.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Już w niedzielę w Młynach Rothera i na Wyspie Młyńskiej odbędzie się wydarzenie pn. „Jesteśmy z Wami – Bydgoszcz dla Ukrainy”. Będzie to okazja do pomocy mieszkańcom Ukrainy, którzy przybywają do Bydgoszczy.

Akcja ma dwa cele – pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, trafili do Bydgoszczy. Gdzie się leczyć, do którego urzędu udać, jak uzyskać finansowe wsparcie na zaspokojenie konkretnych dla danej rodziny potrzeb? Na te i inne pytania odpowiadać będą wolontariusze. Drugi cel to zbiórka pieniędzy na przyszłość ukraińskich rodzin, które z dnia na dzień stały się naszymi sąsiadami, już nie z kraju obok, a z pokoju obok.

– I to Was prosimy o wsparcie, drodzy mieszkańcy. Wspólnie stwórzmy bydgoski fundusz pomocowy dla ukraińskich rodzin. Wpłat można dokonać do puszek wolontariuszy w dniu wydarzenia oraz poprzez przelew bankowy – mówią organizatorzy.

Koncerty, atrakcje i pomoc dla obywateli z Ukrainy. Już w niedzielę w Młynach Rothera i na Wyspie Młyńskiej

Zobacz również:

Uruchomiono punkt recepcyjny dla uchodźców

Co przygotowano?

Punkty pomocy dla dorosłych obywateli Ukrainy, a w ich bezpośrednim sąsiedztwie opiekę i atrakcje dla najmłodszych. Wszystko po to, by konsultacje przebiegły swobodnie, a w tym samym czasie na na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Na miejscu pracować będą m.in. lekarze i pielęgniarki, gotowi udzielić porad medycznych i podpowiedzieć do jakich miejsc kierować się w celu dalszej diagnostyki i leczenia.

Ponadto dostępna będzie lista lekarzy różnych specjalizacji, którzy przyjmują nieodpłatnie obywateli Ukrainy. Do dyspozycji będą także prawnicy i przedstawiciele urzędu, którzy pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przepisów i zagadnień prawnych.

Podczas wydarzenia nie zabraknie agencji pracy, które przedstawią bieżące oferty, również w języku ukraińskim. Dla chętnych przygotowany będzie także punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Kto wystąpi podczas wydarzenia „Jesteśmy z Wami – Bydgoszcz dla Ukrainy”?
Wszystkiemu towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu polskich i ukraińskich artystów, którzy licznie wyrazili chęć wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Wystąpią: Medici Cantares, Emilia Czekała, Jana Dolgert, Anna Federowicz, Kris Forbot, Orysia Guga, Irena Haich, Emilia Hamerlik, Ania Hnatowicz, Irena Ilczyszyn, Klaudia Kaczyńska, Agnieszka Kensik, Roksana Korban, Aleksandra Kwiatkowska, Łukasz Lenart, Leonard Luther, Miki Macioszczyk, Klaudia Marzec, Veronica Moloshna, Julia Olędzka, Daria Pawlewicz, Joachim Perlik, Agata Pufal, Ada Rychwalska, Tadeusz Seibert, Beata Spychalska, Michał Stasiński, Jarek Weber, Judyta Wenda, Mateusz Wiśniewski i inni.

Na dzieci czekają między innymi zabawy i animacje ruchowe, malowanie twarzy, a także ekowarsztaty z kreatywnego użycia patyków, kwiatów, mchu i innych naturalnych materiałów. O kulinarne zaplecze zadbają bydgoskie restauracje. Nie zabraknie polskich i ukraińskich przekąsek.

W spotkaniu wezmą udział tłumacze, a także studenci z Ukrainy władający językiem polskim i ukraińskim.

„Jesteśmy z Wami – Bydgoszcz dla Ukrainy”

13 marca | godz. 13:00-18:00
Młyny Rothera i Wyspa Młyńska

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy pana Rafała Bruskiego.

Koncerty, atrakcje i pomoc dla obywateli z Ukrainy. Już w niedzielę w Młynach Rothera i na Wyspie Młyńskiej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elba
Elba
1 rok temu

Pomagajmy ale z głową… Rozumiem, że dla tych ludzi, sytuacja w ich kraju to tragedia, zrujnowano im życie.. Ale czy rządzący pamiętają, że w Polsce są jeszcze obywatele pochodzenia polskiego, którzy potrzebują pomocy i polskie dzieci, które też chcą mieć dostęp do lekarza i rozrywek, a nie koniecznie ich rodziców jest stać…?