Bydgoszcz
-4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H -3 • L -4
-13C
Nd
-13C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoszcz doliną narzędziową. Targi INNOFORM już w przyszłym tygodniu
bydgoskie centrum targowo-wystawiennicze, bctw - st
07.03.2019 | 14:51

Bydgoszcz doliną narzędziową. Targi INNOFORM już w przyszłym tygodniu

Na zdjęciu: W czwartek odbyła się konferencja prasowa dotycząca targów Innoform.

Fot. ST

Już w przyszłym tygodniu odbędą się targi przemysłu narzędziowo-przetwórczego INNOFORM. W tym roku przyciągną do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego rekordową liczbę wystawców.

Wydarzenie współorganizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie odbędzie się po raz trzeci. Jak chwalą organizatorzy, dwa lata wystarczyły, aby targi stały się uznaną marką i na stałe zagościły w kalendarzach przedstawicieli branży. W tym roku ich rozpoczęcie zapisano na 12 marca, a zakończenie – 14. Długa lista przedstawiająca zakres tematyczny targów obejmuje m.in. narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, narzędzia do obróbki metali oraz technologie i materiały do inżynierii odwrotnej, ale też recykling, logistykę czy usługi.

Organizatorzy zaplanowali wprowadzenie kilku nowości do scenariusza targów. Jedną z nich będzie utworzenie strefy dla mniejszych firm, które świadczą usługi na rzecz większych. Tradycyjnie nie zabraknie też wizyt uczniów szkół z regionu, konkursów na najlepsze wyroby i konferencji branżowych. Zorganizowana zostanie też strefa CV, gdzie będzie można szukać zarówno pracy, jak i pracownika.

Cieszymy się jako miasto, że branża narzędziowo-przetwórcza tak dynamicznie się w Bydgoszczy rozwija. Targi w krótkim czasie zyskały znakomitą renomę, a tempo przyrostu wystawców jest naprawdę imponujące – mówi zastępca prezydenta miasta Iwona Waszkiewicz. Wspomniany przez nią wzrost liczby wystawców w tym roku przekroczył 30% – na targach pojawi się ich 360 (przed rokiem – 269). Goście zagraniczni przyjadą z 16 państw, czyli o dwóch więcej niż przed rokiem.

Jak przekonywała Waszkiewicz, a także prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego miasto pretenduje do miana „doliny narzędziowej”, o czym świadczy funkcjonowanie w nim licznych firm z tej branży. – W Bydgoszczy działają 192 firmy zajmujące się przetwórstwem tworzyw sztucznych, a w województwie przedsiębiorstw narzędziowo-przetwórczych jest ok. 950 – wyliczała Wiwatowska. W największym mieście regionu w branży narzędziowo-przetwórczej pracuje ok. 4000 osób. – Często mieszkańcy nie mają świadomości, że części urządzeń AGD lub samochodów, z których korzystamy, zostały wyprodukowane właśnie w naszym mieście – dodawała.

Korzystne dane potwierdziła prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Katarzyna Meger. – Często spotykam się z opinią, że od kiedy padły zakłady, zwłaszcza Zachem, to w Bydgoszczy nie ma przemysłu. Ale pracownicy odchodzący z tych zakładów zakładali swoje firmy i je rozwijali – tłumaczyła.

Ceny biletów na targi INNOFORM 2019:
• Bilet normalny – 20,00 zł
• Studenci – 5,00 zł (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej)
• Rejestracja* on-line – bezpłatnie
• Rejestracja* na targach – 10,00 zł
• Grupy zorganizowane uczniów i studentów wraz z opiekunem**  – bezpłatnie
• Bezpłatny wstęp za okazaniem ZAPROSZENIA ELEKTRONICZNEGO – wymagana rejestracja w Punkcie Rejestracji Gości

* prerejestracja i rejestracja dotyczy tylko gości branżowych do 10 marca 2019 r.
** na podstawie listy uczniów przesłanej na adres:  innoform@targi.krakow.pl do 8 marca 2019 r.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści