Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz i UKW w „Milionerach”. Uczestnik nie miał żadnych wątpliwości!

Dodano: 06.12.2023 | 11:41

Na zdjęciu: W Milionerach padło pytanie o Bydgoszcz.

Fot. Player.pl

Wiedza o Bydgoszczy, a w zasadzie o tym, jak nazywa się tutejszy uniwersytet, przydała się w programie „Milionerzy” stacji TVN. Pan Konrad nadal ma szansę, aby wygrać milion złotych.

Konrad Walkowiak z Jeleniej Góry jest z wykształcenia ekonomistą. Wystąpił w wyemitowanym we wtorek, 5 grudnia odcinku programu „Milionerzy”. Poszło mu całkiem dobrze, bo – co prawda wykorzystując wszystkie koła ratunkowe – doszedł do pytania za 125 tysięcy złotych. Wówczas w programie pojawił się wątek bydgoski.

„Miasto lokowane w 1346 roku przez króla Kazimierza Wielkiego, który dziś jest patronem tamtejszego uniwersytetu, to: A) Warszawa B) Kraków C) Bydgoszcz D) Gdańsk” – zapytał Hubert Urbański.

Bydgoszcz na drodze do miliona?

Uczestnik nie miał większych problemów z odpowiedzią na pytanie, przy okazji dedukując, że w tamtych czasach Warszawa nie miała jeszcze obecnego statusu, uniwersytet w Krakowie powstał w 1364 roku, a Gdańsk nie należał do Korony.

– Z tego co pamiętam, to Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest w Bydgoszczy – stwierdził Walkowiak, po czym „definitywnie i ostatecznie” poprosił o zaznaczenie odpowiedzi C.

– Poprawna odpowiedź: Bydgoszcz! Bardzo się cieszę – odpowiedział Hubert Urbański, po chwili dodając, że „Bydgoszcz miała być miastem handlowym oraz warownią strzegącą granic Polski przez Zakonem Krzyżackim

Kilka chwil później pan Konrad poprawnie odpowiedział na pytanie za 250 tysięcy złotych i… skończył się czas. Pytanie za 500 tysięcy, a możliwe, że także za milion złotych usłyszymy w następnym odcinku Milionerów.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments