Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -3 • L -3
6C
Nd
6C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszcz ma nowego komendanta garnizonu
Roman Łoboda
23.04.2018 | 12:25

Bydgoszcz ma nowego komendanta garnizonu

Na zdjęciu: Major Roman Łoboda - nowy Komendant Garnizonu Bydgoszcz.

Fot. st. chor. szt. Sławomir Mrowiński

Decyzją ministra Obrony Narodowej stanowisko Komendanta Garnizonu Bydgoszcz od dwóch tygodni pełni mjr Roman Łoboda.

W imieniu Dowódcy Garnizonu Bydgoszcz gen. bryg. Dariusza Łukowskiego meldunek o objęciu obowiązków Komendanta Garnizonu Bydgoszcz przyjął Szef Dyżurnej Służby Operacyjnej płk Mirosław Iwicki. Uroczystość odbyła się w obecności żołnierzy i pracowników komendy garnizonu. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, reprezentujący między innymi Komendę Miejską Policji, Wojewódzki Sztab Wojskowy, bydgoski Oddział Żandarmerii Wojskowej oraz Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Major Roman Łoboda ma za sobą 29-letni staż wojskowy. Służbę żołnierza zawodowego rozpoczął w 1989 roku w Szkole Chorążych Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie skąd trafił do 26 Brygady Radiotechnicznej OPL w Gryficach, z której przeszedł do Batalionu Radiotechnicznego w Gryficach, gdzie pełnił stanowisko szefa uzbrojenia.

W 2003 roku rozpoczął służbę w garnizonie bydgoskim, w jednostce pod Bydgoszczą. Po zrobieniu kursu oficerskiego we wrocławskiej szkole oficerskiej służył w 1 Batalionie Logistycznym w Bydgoszczy. Ze stanowiska szefa sekcji personalnej przeniesiony został do Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego na stanowiska oficera zajmującego się problematyką zarządzania kryzysowego i analizy skażeń.

Jako Komendant Garnizonu Bydgoszcz będzie chciał utrzymać jak najlepsze relacje z instytucjami życia publicznego, samorządowego, z organizacjami społecznymi – dążąc do jeszcze mocniejszego zaznaczenia udziału wojska i wojskowej asysty honorowej w uroczystości państwowych, obchodzonych na terenie garnizonu bydgoskiego.


Podobne wpisy

Powiązane treści