Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 0 • L -3
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz na Orientację już w niedzielę! Trwają zapisy
50472007_781327052266500_4779657662478417920_o
07.02.2019 | 10:14

Bydgoszcz na Orientację już w niedzielę! Trwają zapisy

Na zdjęciu: W wyścigach można wystartować indywidualnie lub drużynowo.

Fot. mat. organizotora

Puszcza Bydgoska, a dokładniej okolice Piecek – to w tym rejonie zmierzą się uczestnicy czwartego biegu w ramach cyklu „Bydgoszcz na Orientację”. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę. 

Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na takim samych zasadach jak poprzednie wyścigi. W zależności od stopnia zaawansowania uczestnicy mają do wyboru trzy trasy – krótką, którą można pokonać razem z dziećmi, średnią i długą, która jest najtrudniejsza nawigacyjnie. Uczestnicy zawodów startują z minutowymi odstępami. Ich zadaniem jest odnalezienie wszystkich punktów, które są wyznaczone na otrzymanej przed startem mapie. Punkty w lesie oznaczone są biało-pomarańczowym lampionem. Po ich odnalezieniu zawodnik musi potwierdzić swoją obecność na nim za pomocą systemu elektronicznego (opaski z chipem).

Unikatowość tego typu rywalizacji polega na tym, że każdy z zawodników/zespołów startuje osobno, samodzielnie wybiera drogę, którą pokona między punktami. Nie ma tu rywalizacji „ramię w ramię”, a odnalezienie niektórych punktów może zająć sporo czasu, ponieważ w biegach na orientację równie ważna co kondycja, jest dobra orientacja w terenie – mówią organizatorzy i dodają: – Biegi na orientację są sportem dla każdego. Nie potrzeba nawet sportowych ubrań ani butów, trasę można pokonać marszem, czerpiąc w pełni przyjemność z pobytu na świeżym powietrzu. Dobrze jednak mieć kompas, chociażby taki w telefonie.

Baza niedzielnych zawodów znajdować się będzie przy parkingu leśnym przy jeziorze Jezuickim. Pierwsi zawodnicy wystartują już o 10:00. Start zawodników/zespołów na każdej trasie będzie się odbywał co 1 minutę. Długości tras wyniosą: długa – 8240 m, średnia – 5850 m oraz krótka – 3030 m.

Zapisy na niedzielny bieg w Pieckach prowadzone są do piątku, 8 lutego, do godz. 16:00. Rejestracja zawodników odbywa się poprzez stronę internetową www.bno.bydgoszcz.pl. Tam znajdują się również wyniki zakończonych rund oraz mapy z trasami, które zawodnicy mieli do pokonania. Wpisowe wynosi 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dziecka. Wypożyczenie chipa kosztuje 5 zł za zespół.

Oprócz najbliższego spotkania w ramach cyklu odbędą się jeszcze dwa wyścigi: 24 lutego w Bożenkowie i 17 marca w Solcu Kujawskim.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści