Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 3 • L 2
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportBydgoszcz na Orientację na finiszu. Przedostatnie zawody już w tę niedzielę
20.02.2019 | 18:51

Bydgoszcz na Orientację na finiszu. Przedostatnie zawody już w tę niedzielę

Na zdjęciu: W zawodach można startować indywidualnie lub grupowo.

Fot. FB Bydgoszcz na Orientację

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny bieg z cyklu „Bydgoszcz na Orientację”. Tym razem uczestnicy spotkają się w lasach Nadleśnictwa Różanna w okolicach Bożenkowa. 

Niedzielne spotkanie zaplanowane jest na takim samych zasadach jak poprzednie wyścigi. W zależności od stopnia zaawansowania uczestnicy mają do wyboru trzy trasy – krótką, którą można pokonać razem z dziećmi, średnią i długą, która jest najtrudniejsza nawigacyjnie. Uczestnicy zawodów startują z minutowymi odstępami. Ich zadaniem jest odnalezienie wszystkich punktów, które są wyznaczone na otrzymanej przed startem mapie. Punkty w lesie oznaczone są biało-pomarańczowym lampionem. Po ich odnalezieniu zawodnik musi potwierdzić swoją obecność na nim za pomocą systemu elektronicznego (opaski z chipem).

Pierwsi zawodnicy wystartują już o 10:00. Start zawodników/zespołów na każdej trasie będzie się odbywał co 1 minutę. W wydarzeniu mogą wziąć wszyscy chętni, niezależnie od wieku. Wystarczy się wcześniej zapisać. Rejestracja zawodników odbywa się poprzez stronę internetową www.bno.bydgoszcz.pl. Tam znajdują się również wyniki zakończonych rund oraz mapy z trasami, które zawodnicy mieli do pokonania. Wpisowe wynosi 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dziecka. Wypożyczenie chipa kosztuje 5 zł za zespół.

Oprócz najbliższego spotkania w ramach cyklu odbędą się jeszcze jeden wyścig – 17 marca w Solcu Kujawskim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści