Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz najlepszym celem podróży w Europie? Trwa głosowanie
BYDGOSZCZ EUROPEJSKI CEL PODRÓŻY
15.01.2020 | 12:01

Bydgoszcz najlepszym celem podróży w Europie? Trwa głosowanie

Na zdjęciu: Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 (European Best Destinations 2020).

Fot. mat. prasowe

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane w konkursie na najlepszy europejski cel podróży. O ten zaszczytny tytuł powalczy m.in. z Rzymem, Atenami, Berlinem i Paryżem. Głosowanie potrwa do 5 lutego.

Miasto nad Brdą bierze udział w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 (European Best Destinations 2020). Konkurs organizowany jest od 2009 roku przez międzynarodową organizację z siedzibą w Brukseli, której celem jest promocja kultury i turystyki w Europie. Bydgoszcz znalazła się wśród 20 celów podróży wybranych przez EBD, a wśród nich są: Rzym, Rotterdam, Sibiu, Ateny, Berlin, Colmar, Menorca, Tbilisi, Praga, Cork, Heviz, Wiedeń, Paryż, Rochefort (EDEN), Rijeka, Madryt, Cascais, Reykjavik i Namur.

Jak podkreśla zastępca prezydenta Michał Sztybel rywalizacja w tak prestiżowym gronie jest dla miasta sporym wyzwaniem, ale przede wszystkim jest to znakomita okazja do promocji Bydgoszczy w Europie.

O tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 będziemy walczyć z Atenami, Paryżem, Rzymem i innymi turystycznymi gigantami. Jednak decyzja o aplikacji w konkursie i nominacja Bydgoszczy, jako jedynego polskiego miasta to szansa, na przedstawienie naszego potencjału. Tym potencjałem jest oczywiście rzeka Brda, kiedyś wpływająca na rozwój gospodarczy, a dziś malownicza przyciąga jak magnes turystów. Teraz czas na mobilizację mieszkańców, od których zależy wynik konkursu – podkreślił Sztybel.

Dyrektor European Best Destinations Maximilien Lejeune uważa, że Bydgoszcz to idealne miejsce dla podróżników chcących odkrywać prawdziwe miasta z prawdziwymi ludźmi i chcących doświadczyć czegoś niezwykłego.

O wynikach konkursu decyduje głosowanie internetowe, które potrwa od dzisiaj do 5 lutego. Urząd miasta zachęca wszystkich mieszkańców, a także osoby, które odwiedziły nasze miasto i zachwyciły się klimatem panującym w mieście do oddawania elektronicznych głosów na stronie www.bydgoszcz.pl/ebd. Głosować można raz w tygodniu. Warto dodać, że Bydgoskie Centrum Informacji przygotowało specjalne tablice, dzięki którym mieszkańcy mogą zachęcać innych do głosowania. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z tablicą, na której napisane jest „Głosuję na Bydgoszcz”, by wesprzeć promocję tej akcji. Plansze dostępne są w BCI, przy ulicy Batorego 2.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści