Bydgoszcz
6C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 7 • L 4
6C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
9C
Czw
13C
Pt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz oddaje hołd prezydentowi Adamowiczowi. W ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną
Zabójstwo Adamowicza- prostest bydgoszczan_SG (7)
15.01.2019 | 14:46

Bydgoszcz oddaje hołd prezydentowi Adamowiczowi. W ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną

Na zdjęciu: W poniedziałek bydgoszczanie oddali hołd Adamowiczowi pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoszczanie łączą się w żalu z mieszkańcami Gdańska po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza. W ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną.

Z ogromnym bólem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. Rodzinie, współpracownikom oraz Gdańszczanom w imieniu mieszkańców Miasta składamy wyrazy współczucia – napisali wspólnie prezydent Rafał Bruski i przewodnicząca rady miasta Monika Matowska (pisownia oryginalna). Na znak żałoby flaga na bydgoskim ratuszu została opuszczona do połowy masztu. Od wtorku na I piętrze budynku wystawiona jest księga kondolencyjna, do której może wpisać się każdy mieszkaniec.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek, 14 stycznia w szpitalu w Gdańsku – kilkanaście godzin po ataku ataku nożownika, do którego doszło podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo kilkugodzinnej operacji życia prezydenta nie udało się uratować. W poniedziałek w całym kraju uczczono pamięć zmarłego – w Bydgoszczy o godz. 20 mieszkańcy zebrali się pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego.

Dzień pogrzebu prezydenta Adamowicza będzie w całym kraju dniem żałoby narodowej.


Powiązane treści