Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz pobiła rekord frekwencji w wyborach. Będzie darmowy Torbyd!

Dodano: 14.10.2019 | 13:33

Na zdjęciu: Do niedzielnych wyborów parlamentarnych poszło znacznie więcej bydgoszczan, niż w 2015 roku.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoszczanie pobili rekord frekwencyjny w wyborach parlamentarnych – w niedzielę do urn poszło 66,77% mieszkańców miasta. Tym samym spełnili wymóg wyzwania, które postawiło przed nim władze miasta. W związku z tym, w najbliższy weekend wstęp na ślizgawkę Torbyd będzie darmowy. Ponadto, do wyzwania wyłączył się także Teatr Polski, który zaoferuje bezpłatne wejściówki na jeden ze spektakli.

Bydgoszcz dołączyła do rywalizacji miast, której celem było przekroczenie 60% frekwencji w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Ostatecznie ze swojego prawa skorzystało 66,77% bydgoszczan. Tym samym pobito rekord sprzed czterech lat, kiedy do urn poszło 55,55% mieszkańców. Jest to też najlepszy wynik w województwie kujawsko-pomorskim.

Bydgoszcz pobiła rekord frekwencji w wyborach. Będzie darmowy Torbyd!

Zobacz również:

Wyniki wyborów w okręgu bydgoskim

Razem z największymi polskimi miastami, m.in. Warszawą, Poznaniem i Gdańskiem podjęliśmy wyzwanie i zachęcaliśmy mieszkańców do pójścia do urn wyborczych i oddania głosów na swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie – podkreśla prezydent Rafał Bruski. – Bydgoszczanie pokazali, jak ważne to dla nich święto demokracji. Jestem dumny z rekordowej frekwencji 66,77%. Pokazaliśmy, że Bydgoszcz głosuje! W najbliższy weekend zapraszam wszystkich na Torbyd – dodaje prezydent. Zapowiedział też, że sam przyjdzie skorzystać z lodowiska.

Zgodnie z obietnicą, w najbliższy weekend 18 – 20 października lodowisko przy hali Łuczniczka będzie dostępne za darmo w następujących godzinach:
18 października (piątek) –  od godz. 14.00 – 22.00
19 października (sobota) –  od godz. 15.00 – 22.00
20 października (niedziela) – od godz. 11.00 – 22.00

Do bicia rekordu dołączył też Teatr Polski. W związku z realizacją wyzwania, mieszkańcy odbiorą 60 darmowych wejściówek na spektakl „Balladyna”. Będzie można je odbierać od wtorku, 15 października od godziny 16:00 w kasie teatru.

Terminy spektakli:
24 października (czwartek) – godz. 19.00
26 października (sobota) – godz. 19.00
27 października (niedziela) – godz. 16.00

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments