Bydgoszcz
12C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 12 • L 12
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
23C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoszcz pójdzie w górę. W piątek rozpocznie się budowa River Tower [WIZUALIZACJE]
river_tower_poziom_002
30.06.2016 | 03:25

Bydgoszcz pójdzie w górę. W piątek rozpocznie się budowa River Tower [WIZUALIZACJE]

- Chcemy, aby nasz budynek stał się jednym z symboli miasta - przekonują przedstawiciele inwestora, firmy KWK Construction.

Na zdjęciu: River Tower stanie w bezpośrednim sąsiedztwie hali Łuczniczka oraz siedziby Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej.

Fot. mat. prasowe

Ma liczyć dwadzieścia kondygnacji, mierzyć ponad 60 metrów i po wybudowaniu przejąć palmę pierwszeństwa w kategorii – najwyższy budynek mieszkalny w mieście nad Brdą. Budowa River Tower – nomen omen nad Brdą – ma oficjalnie rozpocząć się za 24 godziny i potrwać do końca przyszłego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Nordic Development odsłania karty. Tak będzie wyglądał nowy budynek na Babiej Wsi

Na tę decyzję czekały zapewne wszystkie osoby żywo zainteresowane inwestycjami w Bydgoszczy. W piątek zainaugurowane zostaną prace budowlane przy wznoszeniu 65-metrowego apartamentowca. Wcześniej zakończył się etap formalny oraz wstępny – przygotowanie terenu pod budowę.

W ramach pierwszej części robót firma Soletanche Polska wykona palowanie, wzmocnienie terenu inwestycji, który przylega do rzeki Brdy. – Wykonawca to światowy lider w dziedzinie budownictwa podziemnego i specjalnego, zajmujący się także pracami związanymi z głębokim fundamentowaniem, budownictwem podziemnym czy poprawą parametrów gruntu – zachwala Waldemar Kapczyński, prezes KWK River Tower, spółki-córki powołanej na potrzeby wznoszenia nowego obiektu.

A co znajdziemy w nim? 128 mieszkań o powierzchni od 40 do 68 metrów kwadratowych. Na czterech górnych kondygnacjach metraż lokali znacznie wzrośnie – na chętnych czekają mieszkania położone na dwóch poziomach. Ich powierzchnia – od 92 do 122 metrów kw. W ofercie znajdą się również apartamenty o powierzchni przekraczającej 200 metrów kwadratowych. Ceny – nie dla wszystkich. Od 5,9 do nawet 7,9 tys. złotych za metr kw. A to oznacza, że za najbardziej prestiżowy lokal trzeba będzie wyłożyć około 1,5 mln zł!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowa inwestycja mieszkaniowa w Bydgoszczy! Na razie – z aurą tajemniczości

Znakiem rozpoznawczym River Tower ma być nie tylko konstrukcja podwójnej wieży (patrz wizualizacje), ale również trzypoziomowy parking, restauracja oraz przylegająca do budynku marina. Według zapewnień dewelopera, w budynku znajdzie się także miejsce na siłownię oraz blisko 50-metrową strefę zabaw dla dzieci. – Chcemy, aby River Tower był dla Bydgoszczy tym, czym dla Gdyni jest Sea Towers, a dla Wrocławia – Sky Tower – kończy prezes Kapczyński.


Powiązane treści