Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz pomaga Ukrainie. Wszystkie informacje o darach, zbiórkach i akcjach [RELACJA NA ŻYWO]
Bydgoszcz pomaga Ukrainie
09.03.2022 | 09:59

Bydgoszcz pomaga Ukrainie. Wszystkie informacje o darach, zbiórkach i akcjach [RELACJA NA ŻYWO]

Na zdjęciu: Bydgoszcz pomaga Ukrainie - to hasło, które swoim zasięgiem obejmuje niezliczoną już liczbę inicjatyw pomocy dla osób uciekających przed wojną wywołaną przez Rosję.

Fot. Szymon Fiałkowski

Inwazja Rosji na Ukrainę, która trwa od minionego czwartku, to dramat tysięcy mieszkańców naszego wschodniego sąsiada. Z oficjalnych danych (stan na wtorek, 1 marca, godz. 10:00) wynika, że do Polski trafiło już 377 tysięcy uchodźców. I to dla nich jest od początku organizowana pomoc, w którą są zaangażowani są przede wszystkim mieszkańcy, ale także władze samorządowe i administracja państwowa.

Pod hasłem Bydgoszcz pomaga Ukrainie trwają rozmaite akcje pomocowe. Dary od mieszkańców trafiły już częściowo na Ukrainę – pomoc otrzyma zarówno ludność cywilna, jak również żołnierze walczący z rosyjskim najeźdźcą. W związku z dużą liczbą rozmaitych inicjatyw, które mają na celu pomoc obywatelom Ukrainy (również tym docierającym do Polski), postanowiliśmy zbierać te informacje w jednym miejscu i przekazywać je Państwu na bieżąco.

Poniższy artykuł będzie również aktualizowany o najnowsze komunikaty urzędu wojewódzkiego, marszałkowskiego oraz urzędu miasta, jak również koordynatorów oddolnych zbiórek na potrzeby uchodźców z Ukrainy oraz osób, które pozostały na terytorium tego kraju.

„Bydgoszcz pomaga Ukrainie” to motyw przewodni dla działań nie tylko na terenie miasta, ale również sąsiednich gmin i powiatów. Jeżeli macie Państwo informacje dotyczące akcji pomocy, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 518-480-751, adresem mailowym redakcja@metropoliabydgoska.pl oraz w prywatnych wiadomościach na Facebooku oraz Twitterze.

W przygotowaniu jest także specjalny informator w języku ukraińskim, który pozwoli uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy odnaleźć pomoc na terenie Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego.


PRZYDATNE LINKI I ADRESY

  • Fanpage, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje na temat akcji pomocy » Bydgoszcz pomaga Ukrainie
  • Zakładka na stronie internetowej Urzędu Miasta Bydgoszczy z przydatnymi informacjami dotyczącymi pomocy dla mieszkańców Ukrainy » www.bydgoszcz.pl/Ukraina

RELACJA LIVE „BYDGOSZCZ POMAGA UKRAINIE” ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ

0 0 votes
Article Rating

Bydgoszcz pomaga Ukrainie - komunikaty NA ŻYWO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments