Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoszcz przyjazna pszczołom? Miasto bierze udział w międzynarodowym projekcie
31.05.2021 | 20:42

Bydgoszcz przyjazna pszczołom? Miasto bierze udział w międzynarodowym projekcie

Na zdjęciu: Jedna z pszczelich ścieżek znajduje się na dachu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoszcz bierze udział w międzynarodowym projekcie BeePathNet, którego celem jest ochrona pszczół i promocja pszczelarstwa.

Projekt BeePathNet ma na celu popularyzację i rozwój pszczelarstwa w warunkach miejskich oraz poprawę warunków bytowych owadów zapylających, a w Bydgoszczy prowadzony jest od trzech lat. – Przez dwa lata, wraz z innymi podmiotami zaangażowanymi w akcję uświadamialiśmy, edukowaliśmy i szkoliliśmy nowych pszczelarzy – informuje ratusz.

Organizatorem akcji – jak mówiła podczas konferencji prasowej zorganizowanej na dachu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy menedżerka projektu BeePathNet Natalia Majewska – jest słoweńska Lublana. – Oni byli naszymi mentorami. Kontaktowali się z przedsiębiorcami, edukatorami, realizatorami różnych przedsięwzięć edukacyjnych i utworzyli pszczelą ścieżkę, czyli inicjatywę, gdzie połączeni są wszyscy związani z pszczołami i ich ochroną – dodała Majewska.

W ramach projektu, w Bydgoszczy powstała już m.in. pszczela ścieżka, która ma już obecnie szesnaście punktów. Ule z pszczołami są m.in. na dachu CH Focus, czy na terenie WSG na Garbarach. Na temat pożyteczności pszczół, miasto zorganizowało także edukacyjną wystawę, którą można oglądać na Moście Staromiejskim. Miasto Bydgoszcz rozdaje nasiona, z których po wysianiu powstanie łąka kwietna dla owadów zapylających.

Bydgoszcz przyjazna pszczołom? Miasto bierze udział w międzynarodowym projekcie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments