Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoszcz świętuje urodziny województwa kujawsko-pomorskiego. W jaki sposób?
08.06.2017 | 13:33

Bydgoszcz świętuje urodziny województwa kujawsko-pomorskiego. W jaki sposób?

Większość atrakcji będzie dostępna na Wyspie Młyńskiej.

Na zdjęciu: Podczas zeszłorocznego Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych atrakcji nie brakowało!

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Od kilku dni w różnych miejscach na terenie województwa kujawsko-p0morskiego organizowane są atrakcje w ramach obchodów urodzin województwa. Świętowanie w Bydgoszczy zaplanowano na najbliższą niedzielę.

Tego dnia o godzinie 16:00 na bydgoskiej starówce rozpocznie się defilada sił dętych województwa kujawsko-pomorskiego. Jej uczestnicy przejdą na Wyspę Młyńską, gdzie trwać będzie dalsze świętowanie. Z atrakcji będzie można skorzystać od godziny 16:30. O tej porze na ustawionej na terenie Wyspy Młyńskiej scenie pojawią się pierwsze gwiazdy. Na początek zaplanowano koncert L.U.C i Rebel Babel z udziałem orkiestr dętych. i gościem specjalnym, którym będzie BOVSKA. Następnie, od godziny 18:00, pojawiać się będą kolejne atrakcje. W programie wydarzenia są jeszcze:  Zatańcz z Anią Głogowską, Happening artystyczny Galerii Rusz, Potańcówka Międzypokoleniowa, Wyspa Smaku – wspólne wędzenie ryb oraz zabawy i animacje dla dzieci.

Atrakcje dla najmłodszych bydgoszczan rozpoczną się znacznie wcześniej. Od godziny 12:00 na Wyspie Młyńskiej trwać będzie II Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych. Celem imprezy jest zaprezentowanie działalności bydgoskich organizacji pozarządowych. Oprócz ich stoisk, pojawi się również strefa harcerzy, strefa służby mundurowych, strefa seniora, czy strefa food-trucków. W programie imprezy znajduje się między innymi IX Przemarsz Kapeluszowy oraz V Juwenalia Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Nie zabraknie też warsztatów artystycznych i koncertów.

Wyjątkowy koncert zorganizowany w ramach święta województwa kujawsko-pomorskiego odbędzie się już w czwartek. O godzinie 19:00 w amfiteatrze przy Operze Nova będzie można wysłuchać scen chóralnych z dzieł Giuseppe Verdiego, Stanisława Moniuszki oraz uwertury i intermezza Leoncavalla, Pucciniego, Bizeta.

Udział we wszystkich wymienionych wyżej imprezach jest darmowy.


Powiązane treści