Bydgoszcz
15C
Słonecznie
41% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 14
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz Triathlon zbliża się wielkimi krokami. Co w tym roku przygotowali organizatorzy?
22.03.2016 | 15:51

Bydgoszcz Triathlon zbliża się wielkimi krokami. Co w tym roku przygotowali organizatorzy?

We wtorek organizatorzy Bydgoszcz Triathlan zaprezentowali swoje plany na 2016 rok.

Na zdjęciu: W konferencji prasowej wzięli udział Jakub Kubiński, Tomasz Dobrowolski i Aleksander Skorecki.

Fot. Leszek Grabowski

Już za nieco ponad trzy miesiące Bydgoszcz zostanie opanowana przez triathlonistów. We wtorek organizatorzy zawodów Bydgoszcz Triathlon szczegółowo przedstawili swoje plany.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji zawodów wzięło udział ponad 1500 zawodników, a środowisko triathlonowe nagrodziło organizatorów tytułami Impreza Roku i Debiut Roku 2015. Nic więc dziwnego, że w lipcu odbędzie się druga edycja zawodów, a na cztery miesiące przed zmaganiami start potwierdziło już ponad 2000 osób.

Rywalizacja podczas Bydgoszcz Triathlon odbywać będzie się na dwóch dystansach: 1/8 (475 m pływania, 22,5 km na rowerze, 5,25 km biegu) oraz 1/4 (950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu). W ramach imprezy zostaną przeprowadzone Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników, a wyróżnienia zostaną przyznane także w rywalizacji sztafet i drużyn oraz dla najlepszych bydgoszczan i zawodników startujących na Bydgoskim Rowerze Aglomeracyjnym. Zawodnicy, którzy wystartują na obu dystansach zostaną sklasyfikowani w Pucharze Bydgoszczy. W tym roku nowością będzie quadrathlon, podczas którego do tradycyjnych zmagań na dystansie 1/8 zostanie dołożony 4-kilometrowy odcinek rywalizacji kajakowej.

Start, meta i strefy zmian będą zlokalizowane w kompleksie sportowym Hali Łuczniczka, dzięki czemu uda się skrócić czas dobiegu do nich. Etap pływacki odbędzie się w Brdzie, część kolarska na ulicach Toruńskiej, Jana Pawła II i Nowotoruńskiej, a bieg zostanie przeprowadzony wzdłuż bulwarów oraz w okolicy Starego Rynku i Wyspy Młyńskiej.

Na stronie imprezy w ramach akcji #MamCEL można znaleźć bezpłatne plany treningowe, zaś 24 marca ruszą ogólnopolskie warsztaty „Pływanie w triathlonie”, które obejmą pięć miast: Bydgoszcz (24.03) oraz Warszawę, Poznań, Gdańsk i Toruń. Zawodnicy, którzy już potwierdzili swój start w najbliższych dniach otrzymają specjalne naklejki z własnym imieniem i nazwiskiem do personalizacji roweru, a każdy, kto wykonana zdjęcie z treningu z widoczną naklejką będzie mógł wygrać nagrody od sponsorów imprezy, m.in. rower czasowy marki Kross.

Bydgoszcz Triathlon zapewni emocje nie tylko uczestnikom zmagań, ale też kibicom i mieszkańcom miasta. W ramach imprezy odbędą się targi sportowe w Artego Arenie, piknik sportowy, akcje charytatywne i prozdrowotne oraz bezpłatne badania lekarskie. Organizatorzy planują także urządzić wodny park rozrywki na Wyspie Młyńskiej, sportowe i muzyczne punkty kibicowania na trasie biegowej oraz triathlonowe przedszkole i rywalizację sportową dla dzieci. Podczas wtorkowej konferencji prasowej zaprezentowani zostali także zawodnicy, którzy w 2016 roku będą startować jako Bydgoszcz Triathlon Team.


Powiązane treści